יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

בראי היום

 • Edi Israel

  גירוש יהודי חבל עזה

  מרדכי זאבי י"ב באב תשס"ט - 02/08/2009 06:08

  תוכנית גירוש יהודי חבל עזה זכתה לשם 'תוכנית ההתנתקות', הייתה זו באמת התנתקות של יהודים רבים ממדינת ישראל, התנתקות שלא במהרה תתחבר שנית.

  למאמר המלא...
 • רבי יצחק בלאזר

  אבי לזר י"א באב תשס"ט - 01/08/2009 21:02

  רבי יצחק בלאזר, הידוע בכינויו רבי איצל'ה פטרבורג- מגדולי בעלי המוסר ותלמידו הנאמן של רבי ישראל סלנטר, מחולל התנועה.

  למאמר המלא...
 • יהדות ארגנטינה

  מוטי מרינגר י' באב תשס"ט - 31/07/2009 06:04

  מדינת ארגנטינה שבאמריקה הדרומית היוותה מקום מקלט ליהודים נרדפים רבים, החל ביהודים ספרדים שנמלטו מאימת האינקוויזיציה, וכלה ביהודי רוסיה ופולין שנסו מפחד הפוגרומים, שטחיה הפוריים והנרחבים משכו את היהודים לבוא ולהקים בה מושבות חקלאיות, מהן יתפרנסו בכבוד.

  למאמר המלא...
 • פלאש 90

  פורענויות בעם ישראל ביום ט' באב

  אבי לזר ט' באב תשס"ט - 30/07/2009 05:46

  "חמישה דברים אירעו את אבותינו בתשעה באב: נגזר על אבותינו שלא יכנסו לארץ ישראל, חרב הבית בראשונה, חרב הבית בשנייה, נלכדה ביתר, נחרשה העיר [ירושלים]." כך דברי המשנה. אך גם לאחר חתימתה ניתכו צרות נוראות נוספות על עם ישראל ביום ט' באב, יום פורענות.

  למאמר המלא...
 • Serge Attal

  הסבא מקלם

  ברק שריג ח' באב תשס"ט - 29/07/2009 06:07

  בתואר הכבוד והחיבה 'סבא' כינה עולם הישיבות שלשה מענקי הרוח של עם ישראל שהנחילו את תורת המוסר בקרב לומדי התורה בשנים שבין שתי מלחמות העולם. על הראשון שבהם הוא הגאון רבי שמחה זיסל זיו - 'הסבא מקלם', במאמר שלפניכם.

  למאמר המלא...
 • מרים אלסטר

  גלות בבל

  מוטי מרינגר ז' באב תשס"ט - 28/07/2009 06:12

  מאז גלות בבל וחורבן בית ראשון הסתלקה שכינה מישראל ולא חזרה להופיע בגלוי. למרות כל הצרות והגלויות לא שכחו הבנים הגולים את אביהם שבשמים ואליו עיניהם מייחלות.

  למאמר המלא...
 • יהדות איטליה

  מוטי מרינגר ו' באב תשס"ט - 27/07/2009 06:03

  קהילה יהודית עתיקת יומין ורבת פארות, התפתחה במשך אלפי שנים בארץ המגף - איטליה. ימים של גאות ושפל עברו יהודי איטליה, אך המורשת שהם הותירו לעם ישראל חיה ונושמת לתפארת הדורות.

  למאמר המלא...
 • רבינו מנחם עזריה - הרמ"ע מפאנו

  מוטי מרינגר ד' באב תשס"ט - 25/07/2009 21:03

  רבינו מנחם עזריה מפאנו זצ"ל היה מגדולי הפוסקים והמקובלים שהעמידה יהדות איטליה, ספריו הרבים משמשים אבן יסוד בפסיקה היהודית ובחוכמת הנסתר וידיו רב לו בהעמדת תלמידים גדולי ישראל.

  למאמר המלא...
 • גזירות ת"ח ות"ט

  מוטי מרינגר ג' באב תשס"ט - 24/07/2009 06:01

  בשנים ה'ת"ח וה'ת"ט נערכו פרעות ופוגרומים קשים ביותר ביהודי פולין. מאות אלפי יהודים נהרגו על קידוש ה', וצדיקי הדור אמרו כי מחורבן בית המקדש השני ועד לאותם פרעות לא הייתה גזירה כה קשה על עם ישראל.

  למאמר המלא...
 • השם יקום דמם

  שואת יהודי צרפת במלחמת העולם השניה

  מוטי מרינגר ב' באב תשס"ט - 23/07/2009 05:57

  במהלך מלחמת העולם השנייה נרצחו בידי הנאצים ועוזריהם - חברי ממשלת וישי הצרפתית בראשות הגנרל פטן, כרבע מיהדות צרפת המפוארת ועתיקת היומין, שבניה נשלחו להריגה במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו.

  למאמר המלא...