יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

תיקון גדול בציון הק' של מרן הרה"ק מהר"א מבעלזא זי"ע

תוסדר דרך מהדרין וייפתרו בעיות לכהנים בציונו של כ"ק מהר"א מבעלזא זי"ע בהר המנוחות

יוחנן וייסברג ב' באב תשס"ט - 23/07/2009 10:40
בהתקרב יומא דהילולא קדישא של כ"ק מרן אדמו"ר מהר"א מבעלזא זי"ע, עלה על שולחן חברי הביד"צ ד'קהל מחזיקי הדת' דחסידי בעלזא בארץ הקודש, ענין התיקונים הדרושים בהכנת מקום עליית המוני בית ישראל להשתטח על ציונו, לאחר שמזה זמן רב פועלים לשיפור דרכי הגישה למקום הציון בדרך מהדרין, תוך הפרדה ראויה ממעלה ההר, עד למקום הציון בהר המנוחות.

חברי הביד"צ שליט"א בודקים בימים אלו, יחד עם העסקנים, את הדרכים לשיפור וחיזוק ענין המהדרין, תוך מתן חשיבה לרווחת המוני העולים בדרך כבוד ומהודר.

כמו כן נושאים ונותנים חברי הביד"צ שליט"א בענין טהרת כהנים, לאחר שמזה כמה שנים מותקנת סככה מעל הציון הק' לרווחת הציבור, דבר שהעלה ספיקות של חששות לכהנים. בנוסף, בדרך הראשית למתחם הר המנוחות, גדלים עצים רבים וגבוהים, שחלקם מאהילים על הקברים, ונעשים כאוהל הקבר, דבר המהווה בעיה להליכת כהנים במקום.

בימים הקרובים יעלו חברי הביד"צ שליט"א עם העסקנים לרחבת הר המנוחות, כדי לעמוד מקרוב על התיקונים העומדים על הפרק, ולהורות את הדרכים למען לא יכשלו העולים לציון המצוינת.