יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אלפים באזכרת ר' משה בן טוב

למעלה מרבבת מבקרים פקדו את ציונו של המקובל ר' משה בן טוב במהלך החודש האחרון. בניו: נרחיב את פעילות אבא

ברוך בלוי, ז' באלול תש"ע - 17/08/2010 18:33
לרגל מלאות שלושים לפטירתו של הצדיק המקובל רבי משה בן טוב זצ"ל, קיימו מוסדות 'דור ודור' עצרת התעוררות בנוכחות אלפים ממוקירי זכרו.

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת, דיבר בשבחו של הנפטר זצ"ל. רבה הראשי של באר שבע, הרב יהודה דרעי אמר בדבריו כי "הצדיק מאציל על בניו מכוחו לאחר פטירתו, ואת זה הם מקבלים בתורת מתנה ללא שום מאמץ מצידם". הרב הראשי של שכונת שמואל הנביא שהיה מקורב למקובל, אמר כי מעטים בלבד יודעים את כוחו הרוחני ואת עוצמתו.

בנו, הרב שמעון בן טוב, אמר כי המוסדות שהקים אביו המקובל יילכו ויתרחבו. בדבריו ציין את מידת הענווה והוויתור בהם ניחן אביו הדגול ואמר ש"אנו רואים חובה להרחיב את הפעילות עשרות מונים כי זהו רצונו של אבא".

כאמור, העצרת שנערכה בירושלים בהשתתפות אלפי אנשים, הסתיימה בשעת ערב מאוחרת. מאות מהנוכחים אף בחרו לעלות למחרת לבית העלמין ולהשתתף במעמד גילוי המצבה. בכלל בבית העלמין אומרים כי סביב ציונו של הצדיק, קיימת נוכחות ערה של מבקרים. במהלך החודש האחרון ביקרו במקום למעלה מעשרת אלפים איש.


טוג
  [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
[צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]