יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

איתן פריד, ט"ז באלול תש"ע - 26/08/2010 10:46

באמת תודה רבה להם: טורקיה תמשיך לשמור על קשרי ידידות דפלומטיים עם ישראל, למרות אירועי המשט, בו נהרגו אזרחים טורקיים, כך אמרו בוושינגטון במשלחת בכירים טורקיים שהגיעה לביקור בארצות הברית. גורמים במשלחת אמרו, כי טורקיה רואה את המשט כתקרית שמתרחשת בין 'שתי ידידות'.

הבכירים הטורקיים ניצלו את ביקורם בוושינגטון לבקש מארצות הברית שתלחץ על ישראל לקיים את דרישות אנקרה בנוגע למשפחות נפגעי המשט. טורקיה דורשת התנצלות ופיצויים למשפחות.

הביקור הטורקי וההכרזה אודות יחסי אנקרה - ירושלים, מגיעה לאחר אזהרתו של הנשיא האמריקני, ברק אובמה, לארדואן, ראש ממשלת טורקיה, כי ארצות הברית לא תסכים לספק לו נשק, אם לא ישפר מיידית את יחסו לישראל. וושינגטון הציבה גבולות ברורים להתקרבות הטורקית לאיראן, והתנתה גם זאת, בסיפוק נשק שיעזור לטורקיןם להתמודד עם המורדים הכורדיים שבתחומיה.

 1. 1. מדינות ידידות? עם ידידות כאלה לא צרך אוייבים
  אייל 08/11/2010 11:51
  באמת מודים להם על הנכונות לנהל איתנו קשרים דיפלומטיים אחרי שאירגנו משט בו תקפו את חיילי צה"ל וניסו לפרוץ לעזה לספק סיוע לחמאס.