יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הילולת אהרן הכהן

המונים צפויים לעלות הערב לקברי אלעזר ואיתמר בני אהרן הכהן בכפר עוורתא שבשומרון

יוחנן וייסברג כ"ט בתמוז תשס"ט - 21/07/2009 12:05
לרגל הילולת אהרן הכהן שתחול הערב, א' בחודש מנחם אב, יעלו הלילה המונים לציונו הקדוש של בנו אלעזר הכהן, השוכן בכפר עוורתא (מזרחית לשכם), סמוך לישוב איתמר שבשומרון.

כמו כן יתאפשר לבאים לפקוד גם את ציונו של "איתמר בן אהרן הכהן" הטמון בצד אחר של הכפר, שלפי המסורת נפטר אף הוא בא' מנחם אב.
כוחות  גדולים של צבא וכוחות הביטחון יתפרשו החל משעות הערב המאוחרות בכל רחבי הכפר ויאבטחו את צירי הגישה לאורך כל שעות התפילה לציונים, המצויים בלב הכפר הפלסטיני, כדי למנוע כל פעילות חבלנית מצד תושבי המקום.

העליה למקום קברי בני אהרן הכהן בכפר עוורתא, נעשית כבר במשך שנים רבות, כפי שמתאר ר' יעקב שליח רבינו יחיאל מפאריש, מבעלי התוספות, כשביקר בארץ לפני כאלף שנה. וכך מתואר בספרו: "וכפר עוורתא לשמאל העולה לירושלים, ושם קברו של איתמר הכהן והוא מקום נאה מאוד... ועל ההר השני לימין העולה לירושלים הוא קבר אלעזר בן אהרן הכהן והוא בנין מפואר מאוד".

הכניסה לכפר תתאפשר אך ורק בשעות הלילה באוטובוסים ממוגני ירי שיצאו בתיאום ובליווי צבאי מהחטיבה המרחבית שומרון בה"ד 3 הסמוכה לכפר.

"אגודת יסוד עולם" המארגנת את העליה מפעילה תחבורה מוסדרת מריכוזי הערים. כמו כן תפעיל האגודה הכנסת אורחים במקום לטובת הבאים שתיה וכיבוד קל להמונים. יו"ר האגודה הרב חיים רייכר אמר, כי "לעיתים נדירות כוחות הביטחון נותנים אישור לכניסת יהודים לכפר זה, לכן אני מקוה מאוד שהציבור ינצל את השעת רצון ויגיע בהמוניו".