יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הילולת האדמו"ר מהר"י מרחמיסטריווקא זצ"ל

סעודת ההילולא המרכזית נערכה במרכז החסידות ברחוב עלי הכהן - גבעת משה בירושלים

יוחנן וייסברג כ' בכסלו תש"ע - 07/12/2009 11:05
בחצרות רחמיסטריווקא מציינים את יום ההילולא של כ"ק האדמו"ר מהר"י מרחמיסטריווקא זצ"ל.

אתמול בצהריים עלה כ"ק האדמו"ר מרחמיסטריווקא שליט"א לפקוד את ציון קדשו באוהל צדיקי בית טשארנאביל במרומי הר הזיתים, שם העתירו קהל החסידים בראשות האדמו"ר שליט"א לישועתן של ישראל.

בסיום קרא כ"ק האדמו"ר שליט"א פתקאות מקהל החסידים על הציון, ונשא תפילה לישועה הכללית והפרטית של כל אחד ואחד.

אמש, אחרי תפילת מנחה, נערך בחצרו של נכדו, כ"ק האדמו"ר מרחמיסטריווקא שליט"א ברחוב גבעת משה בירושלים, סעודת הילולא והשולחן הטהור לכבוד ההילולא.

כ"ק האדמו"ר מרחמיסטריווקא שליט"א ניגש כשליח ציבור בפני עמוד התפילה בתפילות מעריב, שחרית, ומעריב ביום ההילולא. אחרי תפילת מנחה התקיימה כאמור שולחן ההילולא. תחילה סיים האדמו"ר שליט"א את הש"ס שנלמד לטובת נשמת בעל ההילולא ע"י מתפללי בית המדרש.

במהלך השולחן הטהור לכבוד ההילולא שרו ניגוני התעוררות, כ"ק האדמו"ר מרחמיסטריווקא שליט"א נשא דברות קודש במשנת בעל ההילולא, וסיפר עובדות והנהגות בקודש של האדמו"ר זי"ע בעל ההילולא.

כל העולם כולו
  [צלם]

כל העולם כולו
  [צלם]

כל העולם כולו
  [צלם]

כל העולם כולו
  [צלם]

כל העולם כולו
  [צלם]

כל העולם כולו
  [צלם]

כל העולם כולו
  [צלם]