יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

חדש: כל החומש עם תרגום חדש לרוסית בכרך אחד

התרגום החדש לרוסית, נערך ע"י צוות גדול של תלמידי חכמים בראשות ר' ברוך גורין, יו"ר מערכת "לחיים" ודובר איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים

עקיבא גוטליב ט"ו בכסלו תש"ע - 02/12/2009 14:26
ממכבש הדפוס הגיע הספר החדש שרבים ציפו לו: "חמשה חומשי תורה" עם תרגום לרוסית, בכרך אחד.

מדובר בתרגום חדש לרוסית, שנערך ע"י צוות גדול של תלמידי חכמים ואנשי מקצוע נוספים, בראשותו של ר' ברוך גורין, יו"ר מערכת "לחיים" ודובר איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים.

לפני כחצי שנה, יצא לאור סט של חמשה כרכים של חמשה חומשי תורה, עם תרגום ברוסית, כולל רש"י ועוד מפרשים. יצירה מיוחדת במינה, שלמרות שכבר הודפסה פעמיים באלפי עותקים, היא כבר אזלה מהשוק.

לאור בקשת ודרישת הציבור הרחב, ועל-מנת להקל על תלמידים צעירים ומתקרבים בראשית דרכם, יזם רבה של רוסיה הרה"ג רבי בערל לאזאר שליט"א, הוצאה לאור של כל החומש בכרך אחד מפואר, עם תרגום חדש ברוסית. בחלק השני של הספר, מופעים כסדר, כל ההפטרות לפרשיות השבוע ומועדים.
למעלה משלוש מאות ספרים של יהדות וחסידות, מתורגמים לרוסית, כבר יצאו לאור באמצעות מערכת הוצאה לאור "לחיים" במוסקבה, למען אלפי יהודי חבר העמים, כאשר ההפצה של הספרים בכל הקהילות, מתבצעת באמצעות מאות השלוחים והרבנים בכל הקהילות בברית המועצות לשעבר.