יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה הגאון הישיש רבי יעקב ניימן זצ"ל הלך לעולמו

הגאון רבי יעקב ניימן זצ"ל, זקן רבני ארה"ב, תלמידם של גאוני עולם בדור שלפני השואה

יוסף פפר, ניו יורק י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 14:47

ברוך דין האמת: בצער רב קבלו עולם התורה והרבנות את הידיעה המרה עם פטירתו של הגאון הרב יעקב ניימן זצ"ל, מגדולי רבני ארה"ב וזקן הרבנים בדורנו.

הגאון רבי יעקב ניימן זצ"ל למד בצעירותו אצל גדולי ישראל ושאב מהם תורה. בין היתר למד אצל מרן הגאון הקדוש רבי אלחנן וסרמן זצ"ל הי"ד, מרן הגר"ח מבריסק זצ"ל, ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל זצ"ל, ועוד.

הרב ניימן זצ"ל שימש כרב קהילת "עדת בני ישראל" קרוב ליובל שנים ולאחר מכן העתיק את משכנו לשכונת לורנס, שם כיהן כרב במשך עשרות בשנים.

הלווייתו תצא היום בשעות הצהריים (שעון ניו-יורק) מבית מדרשו בלורנס.