שבת ט' בכסלו תשפ"ג 03/12/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הושלמה בניית המקווה בשכונת רוממה בירושלים

במרכז השכונות החרדיות בירושלים נחנך מקוה ענק ומפואר, לשמחת תושבי האיזור

אבי משה כ"ה באייר תשס"ט - 19/05/2009 18:52
בימים אלו נחנך מקוה טהרה חדש, באחד מהאיזורים המרכזים ביותר של תושבי צפון ירושלים. מקוה הטהרה החדש, נמצא בשכונת "גבעת קומונה", בין בית ההלויות שמגר לקרית בעלזא, איזור ענק, שהתפתח בשנים האחרונות וסביבו גרים אלפי משפחות.
 
הצורך הדחוף במקוה משוכלל ומפואר במקום, הביא את מי שכיהן בקדנציה הקודמת של עיריית ירושלים כיו"ר וועדת הכספים, וכיום מחזיק תיק מבני הדת, הרב אלי שמחיוף, להירתם למשימה, כאשר במקום הושקעו כספים רבים, ותכנון מדוקדק על מנת להגיע לתוצאות הנראות לעין.
 
מנהל מינהלת מבני דת הרב יצחק הנאו אומר כי המקווה החדש והמפואר, אמור לתת מענה לשכונות גבעת קומונה, רוממה, בעלזא וכל האיזור בו גרים אלפי משפחות וקהילות מתפתחות וותיקות.
 
המקווה שנבנה, תוכנן בקפידה, תוך מתן דגש לנוחות ופאר, והוא אחד המקוואות המפוארים והרחבים שהוקמו בעיר. הוא מוקם בקומפלקס שמעליו בית כנסת המרכזי בשכונה "בית יהושע", בו מתפללים דיירי האיזור והרחובות הסמוכים, כאשר הבנייה וההפעלה נעשו בליווי רב המקוואות שע"י המועצה הדתית.
 
בבניית המקום הושקעו 7,730,000 שקל, כשאת החלק העיקרי מימנה עיריית ירושלים המנהלת למבני דת, וכן התקבל כמיליון שקל ממשרד הדתות באמצעות משרד השיכון.
 
יש לציין, כי במימון הקמת בית הכנסת השתתפה העירייה בסך כ-700,000 שקל והשאר נעשה במימון המתפללים.
 
המקווה החדש, מופעל החל מימים אלו ע"י מחלקת מקוואות של המועצה הדתית בירושלים בראשות הרב מנחם בלומנטל, המחלקה שאחראית על תיפעול המבנה המפואר.
 
הרב יצחק הנאו מנהל מינהלת מבני דת בעיריה הדגיש, כי פעילותם הנמרצת של הנציגים בעיריה ובמיוחד פעילותו הברוכה של מחזיק התיק הרב אלי שמחיוף, והמאמץ הרב שהושקע במבנה הוכיח את עצמו, כאשר בימים אלו החל המקוה לפעול ולשמש את כל תושבי האיזור.
 
 1. 2. תשובה ל-1 - גם וגם. [לל"ת]
  יוסי ברנט - גר ממול 20/05/2009 10:51
 2. 1. גברים או נשים
  סתם 20/05/2009 08:43
  האם זהו מקוה גברים או נשים?