יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

וועדת הצדקה בלייקווד משנה את זמני קבלת קהל

לאור בקשתם של הפונים לוועדת הצדקה בלייקווד, שונו זמני קבלת הקהל ע"י הוועדה

יוחנן וייסברג א' בחשון תש"ע - 19/10/2009 12:09

רבים מתדפקים על דלתותיה של וועדת הצדקה של העיר לייקווד, כאשר על כל המתדפק על דלתות בתי הנדיבים בעיר להצטייד באישור מטעם וועד הצדקה במקום "תומכי צדקה דלייקווד".

בוועד הצדקה "תומכי צדקה" מטפלים בכל הדרוש, כשחלק ניכר מהעבודה כרוך בהכנת המסמכים הדרושים לקבלת האישור, בוועד  נוהגים אכן ביד רחבה ומשתדלים לעמוד לימין מוסדות התורה והחסד, ולימין האנשים אשר לצערם הגיעו למצב זה, אך בעקבות מקרים שבהם מתחזים גרמו נזק בלתי הפיך למוסדות התורה והחסד נגרם צורך למסד את הכללים.

כיום, על כל מוסד למלא טפסים לפני שפותח בפנייה ל"נדיבי העם", בין הפרטים שהגופים נדרשים למלא -  כל הפרטים של הגובה - השד"ר, פרטים אישיים מלאים, כמו: כתובת, מספר ת.ז., וכן לצרף אישורים מוועדות במקומות אחרים, ובנוסף את כתובת השהייה בעיר. נדרשים גם פרטים מלאים ורחבים ככל האפשר על המוסד, השמות המדויקים בחשבונות הבנק, ייעוד המוסד, מס' תלמידים או מקרים בשנה, תקציב שנתי, שנת ייסוד וכן, עלות המוסד לגובה, וזאת בנוסף לצירוף שמות אישי ציבור ידועים שמכירים את המוסד מקרוב.

בנוסף על כך,  על המוסדות להציג מכתבי המלצות או דו"חות המוכיחים את אמינות הנתונים, ורק לאחר מכן מחליטים וועד תומכי צדקה דלייקווד האם לאשר לגוף לפנות לנדיבים.

בימים אלה משנים בוועד הצדקה  את שעות קבלת הקהל לרווחתם של המוסדות, וממשרדי עולם התורה התבקשנו לפרסם את שעות הקבלה העדכניות. בשעות הצהריים והערב כדלהלן:

בשעות הצהריים שעות קבלת הקהל תהיינה: למשך חצי שעה מהשעה 1:15 ועד השעה 1:45 ובערב מהשעה 7:10 ועד השעה 8:30.