יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

המוני יהודי רוסיה ב"שמחת בית השואבה" המרכזית ברחובה של עיר במוסקבה

בשמחת בית השואבה שנחגגה במרכז היהודי "מרינה רושצ'ה" בבירת רוסיה התשתתפו המוני יהודי מוסקבה

יוחנן וייסברג כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 17:31

מי שלא ראה שמחת בית השואבה שנחגגה בחול המועד סוכות במוסקבה, לא ראה שמחה אמיתית של יהודי רוסיה מימיו!

כך הייתה תחושתם של המונים רבים, שהגיעו למרגלות הבניין המפורסם "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה, בכדי להשתתף ב"שמחת בית השואבה המרכזית", שנערכה עד לחצות הלילה, כאשר משטרת מוסקבה סוגרת את הרחוב ומכוונת בצורה מכובדת את תנועת המכוניות והאנשים הרבים.

האירוע נפתח בנאומו המרכזי של רבה של רוסיה הרה"ג רבי בערל לאזאר שליט"א, ואורגן ע"י הנהלת המרכז היהודי-קהילתי "מארינה רושצ'ה", בראשותו של המנכ"ל ר' מרדכי וויסברג.

עם סיום נאומו של רבה של רוסיה החלו הריקודים הרבים, לקול צלילי תזמורת "המנגנים" בראשותו של ר' שלום ווגשל ור' משה רוט, שהגיעה במיוחד מארה"ק עם צוות של שמונה נגנים, ובמשך שעות ארוכות ניגנו ושרו ממיטב הזמר החסידי.

גם כשהקור הלך וגבר, הריקודים רק התחזקו, כאשר בין לבין מתכבדים האורחים ללגימת "לחיים" וכיבוד קל, בסוכה הענקית והגדולה שמלאה מבקרים בכל ימות החג וחול המועד.

אירוע מרכזי זה, הוא חלק משרשרת גדולה של אירועי חג רבים למען יהודי רוסיה בכלל, המאורגנים בערים רבות ע"י רבנים הערים ושלוחי חב"ד, ובעיר מוסקבה בפרט, בכל מוסדות התורה, החינוך והחסד.

 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]