יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אינטרנט בבית? הילדים מחוץ לויז'ניץ

הוראה בויז'ניץ: בית עם אינטרנט לא כשר יגרום להוצאת הילדים ממוסדות החינוך של החסידות

יוחנן וייסברג כ"ג בתשרי תש"ע - 11/10/2009 11:26
אמש, במעמד אלפי חסידים, נשא כ"ק הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א מויז'ניץ, כמדי שנה, שיחת חיזוק והתעוררות לרגל ימי החורף. במהלך שיחת החיזוק נושא הרה"צ שליט"א דברים הצריכים חיזוק ומעורר את הקהל ומביא את דברתו לאברכים ולבחורים.

בשיחה אמש אמר הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א במשאו, כי החודשים אלול ותשרי הם חודשים שבהם האנשים ממלאים כרסם במצוות ובמעשים טובים, בהנהגות טובות וכו'. אחרי שמחת תורה חוזרים כל אחד למעונו, איש על מחנהו ואיש על דגלו, עם שקים של מצוות, שקים של מטען רוחני לכל השנה. על כל אחד להזהר ולהישמר שישאר לו אכן מחודשים אלו לכל השנה, כי היצר הרע מנסה לחורר את השקים, אמר.

לאחר מכן פתח וזעק מקירות לבו, ועורר שעה ארוכה את הציבור לא להחזיק אינטרנט בבית, באמרו שהיום זה ה'הכלי הטמא'. "אותו כלי טמא (טלויזיה), שכל צדיקי ומאורי הדור אסרו להכניס הביתה - ואכן אין בית בישראל שמגדלים ומחנכים שם לתורה וליראת שמים שמחזיקים בכלי זה בבית".

וכאן הורה כ"ק הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א, באופן חד-משמעי, כי אם יהיה אדם שיש לו אינטרנט בבית, לא ימצאו בניו או בנותיו בבתי החינוך של ויז'ניץ, וחזר ואמר: "לא יעזור שום קשרים ושום פרוטקציות, משפחה שבוחרת להכניס אינטרנט לבית, תפסיד את הזכות לקבל חינוך ויז'ניצאי. ואם יש אחד שחייב להחזיק את המחשב בבית לצורך עבודה ואין לו ברירה אחרת, איכא דרכא אחרינא וחייב להתחבר לאינטרנט הכשר", אמר.

אחד ממנהלי מוסדות ויזניץ אמר הבוקר ל"אתרוג", כי בכוונתם ליישם את ההוראה באופן מיידי, כשכבר בימים אלה יבדקו בבדיקה שגרתית, שייעשו בדרכים שונות, ואבא שיימצא מחובר לאינטרנט לא-כשר, לא יוכל להמשיך לשלוח את ילדיו לבתי החינוך.