יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: הגאון רבי בן ציון ליפסקר זצ"ל

נפטר הגאון רבי בן-ציון ליפסקר זצ"ל, רבה הנערץ של העיר ערד וחבר אגודת רבני חב"ד

יוחנן וייסברג ה' בתשרי תש"ע - 23/09/2009 17:12

אבל כבד ירד לפני זמן קצר על היהדות החרדית בכלל ועל עדת חסידי חב"ד בפרט עם התפשטות הידיעה המרה על הסתלקותו של הגאון רבי בן ציון ליפסקר זצ"ל, רבה של ערד, שהלך לעולמו לפני זמן קצר בבית הרופאה בילינסון.

הגאון רבי בן ציון זצ"ל כיהן כרבה של העיר ערד עשרות שנים, ועמד בחזית המערכות למען קדושת עם ישראל, ונלחם בחרב ובחנית נגד כוחות המסיון שרצו להחריב את נשמות ישראל בעיר.

כן היה חבר באגודת רבני חב"ד, והיה מהיושבים ראשונה בכל אירוע בכל כנס ובכל מאורע בחצר חסידי חב"ד. כמו כן היה ידוע על קשריו הטובים עם בני עירו. דאגתו אליהם קירבה אותם אליו וקירבה רבים תחת כנפי השכינה. כשהיה צעיר לימים הקים בתי חינוך לעולים חדשים כשהוא דואג להם לכל צרכיהם הרוחנים והגשמים.

בימים האחרונים אושפז במצב קריטי בבית הרופאה בילינסון. תפילות רבים נערכו לרפואתו השלימה, אך נגזרה גזירה וננעלו דלתות שמים והיום החזיר את נשמתו ליוצרו.

הותיר אחריו את נוות ביתו האלמנה השבורה תחי' וארבעה בנות. 

מארכיונו של מרדכי זאב שוומנפלד באדיבות כל העולם כולו
האדמו"ר מבעלזא בביקור במעונו של הרב בן ציון ליפסקר זצ"ל בערד בחודש חשון תש"נ  [צלם]

 1. 1. אבידה לעם ישראל ולעיר ערד
  רוני אהרון 23/09/2009 21:51
  ברוך דיין האמת
  הרב בן ציון ליפסקר זצ"ל - איש טוב,שגישר בין כל חלקי הציבור עשה למען נזקקים ולחיזוק הקשר בין דתיים לחילוניים .
  היה דמות למופת בעיר ערד .
  עם ישראל והעיר ערד איבדו צדיק גדול.
  תנחומים למשפחת ליפסקר - מן השמיים ינוחמו.
  תהיה נשמתו בצל כנפי השכינה ומנוחתו עדן.

  הלווייתו של הרב ליפסקר ע"ה תצא מחר, יום חמישי, בשעה 10 בבוקר, מבית-הכנסת האשכנזי המרכזי בערד לבית ההלוויות שמגר בירושלים, ומשם להר-הזיתים .
  ת.נ.צ.ב.ה