יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ברוך דיין האמת: הרבנית מרת רחל סגל ע"ה

נכדתו של הסבא מנובהרדוק זצ"ל נפטרה בשיבה טובה בגיל 102 בהותירה מאות רבות של צאצאים

ישראל כהנא ד' בתשרי תש"ע - 22/09/2009 09:10

ברוך דיין האמת: בירושלים נפטרה הלילה הרבנית הישישה מרת רחל סגל ע"ה, נכדתו האחרונה שנותרה בחיים של הסבא מנובהרדוק זצ"ל, שנפטרה בשיבה טובה והיא בת 102.

המנוחה מרת רחל סגל ע"ה עוד זכתה להכיר מקרוב את סבה הגדול הסבא מנובהרדוק זצ"ל. בצעירותה נישאה לבעלה הגאון הצדיק רבי מאיר סגל זצ"ל, ראש ישיבת נובהרדוק.

במשך שנים רבות התגוררה בשכונת בית וגן בירושלים, וזכתה לראות דורות ישרים מבורכים, ובהם כ-500 צאצאים כ"י, בנים, נכדים, נינים ובני נינים, עוסקים בתורה, ראשי ישיבות, רבנים ויושבי על מדין.

בתקופה האחרונה חלתה בדלקת ריאות חריפה והיא אושפזה בבית החולים, עד שהלילה, בגיל 102, הסתלקה לבית עולמה. הלווייתה תצא בשעה 11 מביתה ברחוב בית וגן בירושלים ובשעה 13:00 מבית הלוויות שמגר.

הותירה אחריה את בניה רבי יוסף שליט"א, רבי דוד שליט"א ורבי שמואל שליט"א, וכן את בנותיה רבקה שפירא תחי' ואסתר איתן תחי'. שלוש מבנותיה, מרת חנה סורוצקין ע"ה, מרת מרים הלר ע"ה ומרת לאה ראוכברגר ע"ה, נפטרו בחייה.

 1. 2. הצדקת הרבנית רחל סגל
  צבי רבינוביץ 23/09/2009 19:56
  הרבנית סגל הייתה נכדת הסבא מנובהרדוק ואשת הצדיק הגאון רבי מאיר סגל מחיפה. חתניה היו הגאון רבי בן ציון סורוצקין בן הגאון הצדיק רבי זלמן סורוצקין והגאון רבי ישראל אהרן שפירא בן הגאון הצדיק שמחה זיסל שפירא מחברון והגאון רבי משה ראוכבררגר חבר מועצת הרבנות הראשית והגאון רבי שמואל הלר בנו של הצדיק הגאון רבי יוסף הלר מישיבת אור ישראל והגאון יונה איתן ואמם של הרבנים החשובים ר' יוסף סגל מבית וגן ור' דוד סגל ממודיעין ור' שמואל סגל מפנים מאירות.
 2. 1. הרבנית רחל סגל
  מכיר 23/09/2009 19:51
  שיכלה גם את כלתה מרים נחמה סגל ע"ה אשת הרב נתן דוד סגל מעיר מודיעין בעל חסד עצום ראש כולל ומייסד מוסדות צדקה אמו של עו"ד אוריאל סגל מירושלים