יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אוקראינה קבלה את התורה

המאות שהגיעו למז'יבוז', לשהות על ציונו של הבעל שם טוב, פגשו שם מאות רבות של אנשים אחרים, מכל רחבי העולם היהודי, גם כ"ק גאב"ד מאקאווא, הרה"ח ר' יצחק דוד גרוסמן, המשפיע הגה"ח רבי חיים שלום דייטש ראש כולל 'צמח צדק' - גלריה מאוקראינה שמקבלת את התורה

ברוך בלוי, י"ב בסיון תש"ע - 25/05/2010 11:10

יומיים גדושים ומלאים בתפילות, התוועדויות ושיעורי חסידות, עברו על מאות החסידים ששהו בשני ימי חג השבועות בעיירת מז'יבוז' שבמערב אוקראינה, סמוך ונראה לאהל של  כ"ק מרן הבעל שם טוב זי"ע.

השנה צויינו 250 שנה להסתלקותו, נקודה הסטורית שבאה לידי ביטוי באווירת הרוממות המיוחדת ששרתה במקום, במשך יומיים רצופים, כאשר מאות רבות הגיעו בהמשך מכל הערים באוקראינה, לשאת תפילה במקום קדוש זה ובמיוחד - ביום זה.

בראש המתוועדים היו כ"ק גאב"ד מאקאווא, המשפיע הנודע הגה"ח רבי חיים שלום דייטש ראש כולל 'צמח צדק' בירושלים העתיקה, הרה"ח ר' יצחק דוד גרוסמן, רבה של העיר מגדל העמק, הגה"ח ר' נחמן יוסף טווערסקי מחשובי חסידי חב"ד בקראון-הייטס ועוד.

שיאם של שני ימי החג היה בשעת רעווא דרעווין, עת התכנס הקהל באהל הקדוש והחלו ב'סדר ניגונים' החל מניגון "ג' תנועות", "ארבע באבות" ועוד.

הסדר המופתי במקום נזקף לזכותו של הרב ישראל מאיר גבאי, מקים ומייסד המוסדות במקום, ולזכות העסקן ר' אברהם שיינברגר, על התמסרותו במשך זמן רב לטובת ולרווחת הציבור הרחב.

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
[צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]