יום שלישי כ"ב בתשרי תשפ"ב 28/09/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פיצויים לנזקים מהפסקות חשמל

רשות החשמל עדכנה את ההסדר המונע הפסקות חשמל נרחבות בארץ בגין תקלות והפסקת ייצור פתאומית

משה שוורץ כ"ט בחשון תש"ע - 16/11/2009 11:25
רשות החשמל אישרה שורת עדכונים, המחייבת את חברת החשמל להעניק פיצוי נוסף לצרכנים ברחבי הארץ, במקרים של הפסקות חשמל נרחבות ובגין תקלות פתאומיות.
 
מרשות החשמל נמסר ל"אתרוג", כי כל צרכן שיגרם לו נזק או שיהיה בעלטה מעבר לזמן המאושר על ידי הרשות, יפוצה על ידי חברת החשמל באמצעות הנחה תעריפית נוספת להנחה המקורית.
 
ברשות החשמל מציינים, כי מערכת החשמל הינה מערכת אשר חייבת לשמור בכל רגע נתון על איזון בין הביקוש להיצע. "כאשר איזון זה מופר בפתאומיות עקב נפילה של יחידת ייצור, תדר מערכת החשמל בכל המדינה מתדרדר במהירות וקיים צורך מיידי לייצב אותו, אחרת המערכת נמצאת בסיכון מיידי שעלול לגרום לעלטה במדינה".
 
האמצעי היחיד, כל עוד אין תחנות אגירה שאובה במשק, לייצוב מיידי של המערכת הוא באמצעות ניתוק מהיר של צרכנים באופן יזום וללא הודעה מראש. בשנת 2002 קבעה הרשות הסדר "השלת תדר", אשר תכליתו הוא מניעת עלטה באמצעות ניתוק מהיר ואוטומטי של צרכנים, אשר מצטרפים להסדר על בסיס וולונטרי אך מנותקים באופן מנדטורי. בתמורה נהנים צרכנים אלה מתמריץ תעריפי בשיעור של 3% הנחה מהצריכה השנתית הכוללת שלהם.
 
להסדר זה הצטרפו כבר כ-30 מגדולי הצרכנים במשק, בהיקפים של 360 מגוואט. מנתוני הרשות עולה, כי הצרכנים בהסדר נהנו בשנים האחרונות מהנחה תעריפית של כ-10 מליון שקלים לשנה.