יום רביעי י' בתשרי תשפ"ג 05/10/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מכ"מ ישראלי יגן על כוחות הקואליציה באפגניסטן

הצלחה לתעשייה האווירית בסלון האווירי בסינגפור: חוזה בהיקף 50 מיליון דולר לאספקת מערכות מכ"מ ממשפחת "כיפת ברזל", נחתם עם לקוחה זרה. בנוסף, נחתם חוזה בהיקף של 7.5 מיליון דולר לאספקת מכ"מ שישמש להגנה על כוחות הקואליציה של המערב באפגניסטן

יוסי בלוך, י"א באב תש"ע - 22/07/2010 16:59
הישג לתעשייה האווירית. עם פתיחת הסלון האווירי בסינגפור השבוע, נמסר כי אלתא מערכות  - חברה בת של התעשייה האווירית, זכתה בחוזה בהיקף של כ-  50 מיליון דולר לאספקת מערכות מכ"מ ממשפחת MMR  (Multi Mission Radar) ללקוח זר. מכ"מ זה נוטל חלק פעיל במערכת "כיפת ברזל" (מערכת אקטיבית נגד איומים בליסטיים לטווח קצר ובינוני) אשר ביצעה לאחרונה מספר ניסויים מוצלחים.
 
המכ"מ הייחודי מוביל מגמה עולמית המחברת סימולטאנית כמה פונקציות כמו הגנה אווירית ואיכון ארטילרי. המכ"מ מבצע גילוי מהיר, עקיבה מדויקת ומספק נתונים חיוניים למערכת הנשק לנטרול של מספר איומים בו זמנית.

ניסים הדס, סמנכ"ל התע"א ומנכ"ל אלתא אומר, כי "המכ"מים ממשפחת MMR , ובכללם גם המכ"מ המשולב במערכת  "כיפת ברזל', מבוקשים כיום בעולם כולו לאחר שהתברר כי הם מכ"מים בעלי ביצועים מצוינים. מכ"מ מסוג MMR הוא מכ"מ מודרני ומשוכלל זול יחסית למכמ"ים אחרים למשימות דומות. כשמנתחים את ביצועיו המעולים- הביקוש לו גדול. בידי אלתא חוזים רב שנתיים לאספקת מכ"מים ממשפחת MMR  בכל העולם בהיקף עשרות רבות של מילוני דולרים".

אלתא זכתה גם לחוזה נוסף, בהיקף 7.5 מיליון דולר, לאספקת מכ"מ מסוג  EL/M 2112. המכ"מ, המיועד לזירה יבשתית וימית, מספק עדכון שוטף על מטרות בטווחים של 5-10 ק"מ ובעל יכולת זיהוי מטרות קטנות כמו סירות גומי מהירות, אנשים ורכבים נעים. המכ"מ פועל תוך שימוש בטכנולוגיה ייחודית וחדשנית, מספק יכולות עקיבה אמינות ואחיזת שטח מצוינת.

EL/M 2112 נמכר למדינה אירופאית וייפרס בקרוב באפגניסטן במסגרת פעילות כוחות הקואליציה של המערב.

בתמונות:
1. מכ"מ ממשפחת MMR 
2. מכ"מ EL/M 2112

  [צלם]