יום רביעי כ"א בחשון תשפ"ב 27/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

תל-אביב: הרכבת הקלה עדין רחוקה

באוצר שוקלים לבטל זיכיון לחברה שהתחייבה להקים את הרכבת. ההערכה: הקשיים בגלל "אפריקה ישראל"

אבי משה ט"ו בחשון תש"ע - 02/11/2009 14:56
הרשות הממונה מטעם המדינה על ביצוע פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב היום את הזכיין בפרויקט הרכבת הקלה בתל-אביב, לשימוע מיוחד טרם קבלת החלטה בדבר המשך חוזה הזיכיון עקב אי עמידה במחויבויות הזכיין. להחלטה יש קשר לקשיים של חברת "אפריקה ישראל".
 
במשרד האוצר מדגישים, כי בחודש דצמבר 2006, לפני כמעט שלש שנים, נבחרה חברת MTS כזכיינית בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב. במסגרת חוזה הזיכיון, MTS התחייבה להגיע לסגירה פיננסית עם הגורמים המממנים עד חודש מאי 2008. עד כה, כשנה וחצי לאחר המועד האמור, לא הצליחה להגיע לסגירה פיננסית, וזאת למרות מאמצי המדינה להביא להשלמת הסגירה הפיננסית.
 
לאחרונה הוקפאו הדיונים בין הצדדים, בין היתר, נוכח המצב אליו נקלעה חברת "אפריקה ישראל". סבב השיחות האחרון הסתיים כאשר הזכיין הציג דרישות לשינויים מהותיים בהסכם הזיכיון, אשר משמעותם תוספת תקציבית משמעותית לפרויקט.
 
באוצר אומרים, כי השימוע יערך על מנת לשקול את המשך ההתקשרות בחוזה הזיכיון עם MTS , לרבות ביטול ההסכם, נוכח העיכוב המתמשך וכשלון הזכיין, עד כה, לגייס את המימון הנדרש לביצוע הפרויקט על ידו. הזכיין יידרש להציג בהליך השימוע כיצד בכוונתו להגיע לסגירה פיננסית בלוח זמנים קצר ולמלא את התחייבויותיו על פי חוזה הזיכיון.