יום חמישי ד' בתשרי תשפ"ג 29/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

תחליף פלורוסנט, אני רוצה לאכול

תחליף פלורוסנט, אני רוצה לאכול

מה עדיף למטבח: תאורה צהובה, או בגוון בהיר? כדי לענות על כל דרישות התאורה במטבח תזדקקו למעשה לעשרות גופי תאורה שונים... איך פותרים את הכל? המקצוענים משיבים

שירות מערכת 'טוג', כ"ז באייר תש"ע - 11/05/2010 12:30
"במטבח מתרחשות פעולות רבות ולכל פעולה יש צורך בתאורה שונה", מסבירה לנו שירלי, ממטבחי רגבה, כשפתחנו בשאלה: "איזו תאורה נדרשת למטבח". מסתבר שכאן אין המדובר ב'וואט וגמרנו'.

"את תכנון התאורה יש לבצע עוד בשלב תכנון המטבח, במקביל לתכנון כל נקודות החשמל של המכשירים השונים", מסבירה שרלי, "יש משמעות גם למיקום המפסקים, ולכן מומלץ שמעצב המטבח יתכנן את התאורה ויגיש תכנית חשמל מסודרת ללקוח".

  []

 בכל מקרה, מומלץ שהתאורה תהיה תאורה צהובה ולא תאורה לבנה. תאורה זו מקרינה אור חם יותר וטבעי יותר. 

1. תאורת שטף - תאורה כללית במרכז המטבח שמטרתה מתן תאורה לכל חלל המטבח. 

2. תאורת עבודה - תאורה מעל למשטח העבודה – מטרת תאורה זו להאיר לנו את משטח העבודה. ניתן למקם את גופי התאורה בתחתית הארונות העליונים – לשם כך ישנם גופים מעוצבים יפיפיים, בודדים או כחלק מגוף תאורה מאורך המכיל בתוכו נוסף לתאורה גם שקעים למכשירי חשמל קטנים.

  []

3. תאורה לבישול – תאורה מעל לכיריים המאירה את הכיריים ובזמן הבישול ניתן לראות את תוכן הסירים.  תאורה כזו נמצאת בכל קולט אדים או ארובה. במקרים בהם אין קולט אדים יש לדאוג למדף עליון ולמקם בו גופי תאורה.

4. תאורה לאכילה – תאורה מעל שולחן האוכל או דלפק האכילה. יש לתכנן גוף תאורה היורד מהתקרה מעל השולחן. לגוף תאורה כזה יש גם משמעות עיצובית.

"שתראו תמיד רק אור", מאחלת שרלי בתום שיחתנו. בכתבה הבאה בסדרה: טיפים יעילים נוספים למטבח המואר שלכם.