יום שני י"א בכסלו תשפ"ג 05/12/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

השמש לא רק מרפא! זהירות

השמש לא רק מרפא! זהירות

הקיץ כבר ממש כאן, ויש כאלו שמספרים זאת על בשרם. כדי שלא תצטרפו לסובלים מכוויות, או לאילו שכבר הרסו לעצמם את העור: מדריך היציאה אל השמש

שירות מערכת 'טוג', כ"ח באייר תש"ע - 12/05/2010 18:25
השמש אינה רק מרפא, היא מסוכנת הרבה יותר.
בשעות המיידיות שלאחר החשיפה לשמש, הנזקים עלולים להיות בדמות כוויות שמש ונמשים. לאחר זמן, עלולים להצטבר נזקים בריאותיים ארוכי טווח. כמו:

    * הופעת כתמים על העור.
    * הופעת קמטים והזדקנות מוקדמת של העור.
    * נגעים קדם סרטניים.
    * ירוד (קטרקט) בעיניים.
    * סרטן העור – רוב המקרים של מחלה זו, המתגלים בישראל מדי שנה בשנה, קשורים לקרינת השמש. כוויות שמש מגבירות את הסיכון להתפתחות מלנומה ממאירה, שהיא סרטן העור המסוכן.
    * יצירת יתר של ויטמין D, העלולה להגביר את הנטייה ליצירת אבנים בכליות (על פי מחקרים עדכניים, מספיקה שהיה של 10 דקות בשמש, ליצור כמות רצויה של ויטמין D, הדרוש לגוף לספיגת הסידן. כאשר יש חוסר בוויטמין, אפשר להשלים את החסר בטיפות או בכדורים, על פי הוראת רופא, בלי להסתכן בחשיפה לשמש).

   

הנה הכללים להישמרות מן הנזק:

* יש להרכיב משקפי שמש בעלי תו תקן אופטי, לסינון הקרניים העל – סגולות.
* יש ללבוש בגדים מבדים באריגה צפופה, כמו כותנה, המספקים את מירב ההגנה מפני קרני השמש.
* יש למרוח תכשיר מקדם הגנה על אזורי העור החשופים (פנים, צוואר, אמת היד), כחצי שעה לפני היציאה, במסנן קרינה עם מקדם הגנה 30 ומעלה.
* יש להרבות בשתייה, כדי למנוע התייבשות הגוף והרגשה כללית רעה.
* יש לשהות בצל, מתחת לשמשייה, סככה או עצים. אלה עשויים להקטין בכמחצית את עוצמת הקרינה.  

המידע באדיבות דבי וולף, מנהלת הקליניקה לאסתטיקה ולטיפוח העור.