שבת ז' בסיון תש"פ 30/05/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

רכב משומש - עובדים עליכם?

רכב משומש - עובדים עליכם?

איך תהיו בטוחים בעת קניית רכב מיד שניה, שהמידע שקיבלתם אכן נכון? יש חוק!

איתמר רוזן כ' בכסלו תש"ע - 07/12/2009 08:02

קניית רכב מיד שניה היא פעולה מורכבת. היא מורכבת מעלות זולה, אך כזו שליעיצים רבות נדרשים לשלם עליה ביוקר... לשם כך, נולד החוק. "חוק קניית רכב משומש".

לפני שנה בדיוק נכנס לתוקפו חוק קניית רכב משומש, (זכאות למידע ולגילוי נאות), המאפשר לכל מי שרוכש רכב משומש לקבל את כל המידע על הרכב מכל מוסך שבו תוקן או טופל ומכל מבטח שביטח את הרכב.

החוק מחייב את הגופים העוסקים במכר רכב משומש, למסור לקונה פרטים מלאים על  המוכר על הבעלים הקודמים, מי היו הבעלים הקודמים (אדם פרטי, חברת השכרה או ליסינג) וכן מידע על פגיעות שנגרמו לרכב. מינואר  2010 בכל טסט שנתי, יירשם גם מספר הקילומטרים, במטרה לצמצם  מקרים של זיוף מד הקילומטרים.


מהתלונות המתקבלות במועצה לצרכנות  עולה כי במקרים רבים המידע שנמסר אינו שלם.  לעיתים  המכונים לבדיקת הרכב לא מגלים  ליקויים או זיופים  שבוצעו, והצרכן מגלה את הליקויים באיחור,  ולא יכול להוכיח את טענותיו.

כשהקונה מגלה שהיו ברכב נזקים שלא ידע עליהם בעת הקנייה, המוכר מתכחש וטוען שהנזק נגרם בתקופה שהרכב היה בשימושו של הקונה. החוק מאפשר  לקונה לקבל את המידע באופן אמין מהמוסך או מחברת הביטוח כך שיכול לבסס אפילו תביעה לבית המשפט, מה שלא היה עד כה.

המלצות המועצה לצרכנות לפני הקנייה:

• לקבל מהמוסך המטפל ומהמבטחים את כל המידע לפני הרכישה.

• לא לוותר על בדיקת הרכב במכון מורשה.

• בקנייה מעוסק מקצועי ( חברות ליסינג או חברות להשכרת רכב) לדרוש טופס גילוי המגיע לכם על פי החוק.
אחרי הקנייה

• במקרה של תקלה לאחר הרכישה, מומלץ לוודא את מצב הרכב לפני הרכישה ולאמת את המידע שנמסר על ידי המוכר מול חברות ביטוח והמוסך שטיפל ברכב

נסיעה טובה!