יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ליצמן: "זהו ביקורי הראשון באילת"

ראש עיריית אילת אירח בשבוע שעבר את סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, והנהלת משרד הבריאות. ליצמן ביקר בבית החולים יוספטל ובעירייה. מה אמר ליצמן לראש העיר? כנסו

ראובן שטיין, ד' באייר תש"ע - 18/04/2010 16:11
ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי אירח בשבוע שעבר (ה') את סגן שר הבריאות – ח"כ יעקב ליצמן והנהלת משרד הבריאות.

בתחילת ביקורו ציין ליצמן כי זהו ביקורו הראשון בחייו בעיר אילת. נציגי העיר אילת אמרו כי אומנם זוהי הפעם הראשונה בה מבקר סגן השר בעיר, אך תמיד נמנה בין תומכיה, עוד מימי כהונתו כיו"ר ועדת הכספים, אז סייע לבטל את הגזירה לביטול הפטור ממע"מ באילת.

בפגישתו עם חברי העירייה וראש העיר אילת, אמר ליצמן כי "אילת שונה מכל עיר פריפריה במדינת ישראל. על משרד הבריאות להקצות משאבים מיוחדים לייעול בית החולים יוספטל בעיר".

הסיור החל בביקור בבית החולים יוספטל, המשמש בית החולים היחיד בכל האזור. ליצמן קיבל סקירה מקיפה ממנהל בית החולים ואזור אילת  – ד"ר אבי גולדברג וראשי המחלקות.

"לשמחתנו, היום מבינים כל הגורמים את חשיבותו האסטרטגית של בית החולים וישנה התגייסות לקידומו ושדרוגו", ציין ראש העירייה והדגיש לצד זאת את ההכרח בהחרגת העיר לאור מאפייניה הייחודיים.
 
סגן השר, אשר התרשם מפעילות בית החולים ציין, כי על מנת לחזק את העיר אילת יש לשאוף לתיירות מרפא כמוקד משיכה נוסף לעיר וכן להוסיף יחידות רפואיות נוספות, כמו יחידת צנתור, חדר טראומה וממוגרפיה, בהם יתמוך משרד הבריאות. בהתייחס למצוקת כוח האדם ציין סגן השר, כי משרדו שוקד בימים אלה על סל הטבות לרופאים, על מנת לעודדם להגיע לאילת.

לאחר הדיונים הן בבית החולים והן בעירייה, בהם השתתפו חברי הנהלת העירייה וחבר המועצה – ד"ר מאיר ויסנוביץ, סייר ראש העירייה עם סגן השר ברחבי העיר.

  []

  []