שבת י"ד בתמוז תשפ"ד 20/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

נמשך שיקום בית העלמין העתיק בחיפה

ראש העיר ביקר במעונו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א והבטיח: מבנה לת"ת ספרדי

יוחנן וייסברג כ"ז בתשרי תש"ע - 15/10/2009 11:19
ראש עיריית חיפה יונה יהב ויו"ר המועצה הדתית ר' אברהם ויצמן, הגיעו השבוע למעונו של מרן הראשל"צ רבי עובדיה יוסף שליט"א, כדי לדון בעניין הקצאת מבנה הולם לת"ת הספרדי "מורשת התורה", הפועל בעיר מזה שנים כשהוא סובל מהזנחה ומחוסר מקום.
 
את היוזמה עודד יו"ר ש"ס, השר הרב אלי ישי, שנכח בפגישה. ראש העיר יהב הודיע כי הקצה מקום לת"ת ומעתה ייהנו תלמידי הת"ת ממקום מושקע ומרווח.
 
סיפורו של הת"ת המופלה לרעה פורסם לראשונה ב"אתרוג" לפני כחודש וחצי, לאחר שברחבי העיר פורסמו מודעות האבל, המודיעות על דבר פטירתו של תלמוד התורה הספרדי היחיד בעיר חיפה, "מורשת התורה", וזאת בשל חוסר תנאים פיזיים מינימליים ודחיית הפנייה החוזרת ונשנית של המוסד אל עיריית חיפה בבקשה לקבלת מבנה הולם למוסד התורני.
 
יצויין, כי בפגישה עם ראש עיריית חיפה, עודכן מרן הגר"ע יוסף שליט"א כי בהמשך להנחיית השר לשירותי דת הרב יעקב מרגי, ממשיך יו"ר המועצה הדתית ר' אברהם ויצמן בתנופת השיפוץ בבית העלמין העתיק בחיפה.
 
הר' ויצמן, כזכור, ירד לשטח בית העלמין עם צוות מתוגבר של פועלי התחזוקה והניקיון של העירייה, ובמקום בוצעו בפיקוחו עבודות גיזום כללי באתר, בסיוע כלי גיזום מקצועיים ומנוף איסוף הגזם. בנוסף הגיעו צוות "המלקושים" מהעירייה לנקש ולרסס את העשבים השוטים.
 
בשלב זה נסללו כ-140 מטר שבילים בתוואי קיים, ביציקות בטון, מתרומה מיוחדת שהשיג הרב ויצמן מקבלנים שונים לצורך שיפור התשתיות.
 
בסיום המפגש ברך מרן בחום את העוסקים במלאכה ועודדם להמשיך בתנופת העשייה ולקדש שם שמיים ברבים.
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
[צלם]