יום חמישי כ' באדר א תשפ"ד 29/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

מעציון תצא תורה

מרכזו של בית המדרש הגדול ביותר בעולם שוכן בגוש עציון, ולומדים בו כעשרים אלף תלמידים מכל רחבי העולם.

נ. ליברמן י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 06:04
בית המדרש הגדול ביותר בעולם הינו בית המדרש של ישיבת ההסדר 'הר עציון', ולומדים בו כ-20,000 תלמידים מכל רחבי העולם.
  []

בית המדרש של ישיבת 'הר עציון', המצויה בגוש עציון שמדרום לירושלים, הינו 'בית מדרש וירטואלי' אשר כינויו באנגלית: V.B.M ׁ(Virtual Beit Midrash) והינו הגדול ביותר בעולם, והראשון מסוגו.

בית המדרש הווירטואלי בנוי על אשכול של ארבעה אתרים, שחלקם הינו גרסה ווירטואלית ליוזמות מודפסות אשר הונהגו על ידי הישיבה במשך מעל לעשרים שנה. בבית המדרש הווירטואלי אלפי שיעורים תורניים לבחירה במגוון תחומים: תנ"ך, גמרא, הלכה, מחשבת ישראל ופרשת השבוע, ומנויים לו כ- 16,000 תלמידים לשיעורים באנגלית, וכ-4,000 תלמידים לשיעורים בעברית.

לפני כחמש שנים, בשנת ה'תשס"ה (2005) חנך בית המדרש (עם העלאת אתרם החדש) תוכנית יומית, במסגרתה מתפרסם בכל יום דבר תורה קצר בדף הבית של 'בית המדרש', אשר נכתב על ידי רבני הישיבה או תלמידיה.

לבית המדרש הווירטואלי 'אח קטן', כלשונם, המכונה 'נקודת חיבור', ובו שיעורים 'רלוונטים לצעירים', בנוסף לשיעורים בגרסה שבאתר בית המדרש.
באתר ארכיון מקיף, בעל אפשרויות חיפוש בכל החומר שנלמד והועלה אי פעם באתר.

ההצטרפות לאתר והלימוד בו הינם חינמיים.
  ]