יום ראשון י"ז בסיון תשפ"ד 23/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

טיפ טיפה של בריאות...

מסורת: גשם בימי ספירת העומר – תרופה נדירה ומופלאה. האם קיים מקור לדבר, האם הוא נכון, ומהו בכלל?

מ. פרידמן, כ' באייר תש"ע - 04/05/2010 12:13
לפני שתמהים אנו על מזג האויר המתחלף, על הטמפרטורות המשתוללות מעלה ומטה ועל הגשמים ש"נוחתים" עלינו בהפתעה מוחלטת ללא אפשרות להתכונן ולהתגונן, כדאי שנדע כמה חשובה כל טיפה וטיפה היורדת משמים בימים אלו – ימי ספירת העומר.

מקובל אצל החסידים בשם רבי פנחס שפירא מקוריץ אחד מתלמידיו הקרובים של הבעל שם טוב – לומר בשמו: אם יורדים גשמים בימים שבין פסח לחג השבועות – בימי ספירת העומר, כדאי לו לאדם שיפתח את פיו ויבלע טיפות של גשם לתוכו, וזוהי סגולה גדולה וידועה לבריאות ולישועות מופלאות .

הכינו את הדליים, פתחו את הבארות והתפללו לגשם! (בימים אלו נוסח הברכה בתפילת העמידה הינו: "ותן ברכה על פני האדמה" בלבד, ואין להחליפו בכל נוסח אחר)
 1. 2. יש מקור
  שמאי 04/05/2010 23:59
  הענין מופיע ב'מדרש פנחס', בו מופיעים כל אמרותיו ודבוריו, ונחשב למקור מוסמך.
 2. 1. זה לא סגולה...
  אחד שחושב 04/05/2010 12:46
  זה רפואה