יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

עמנואל: יש פשרה - ההורים ישוחררו

שופטי בג"ץ בראשות השופט אדמונד לוי, אישרו הבוקר את הצעת הפשרה שהתקבלה על ידי הורי הילדות ויואב ללום, ולפיה ישובו הבנות ללימודיהן בבית הספר בעמנואל בצוותא עם כל בנות היישוב לשלושה ימים תחת מסגרת של ימי עיון "לאהבת ואחדות ישראל". ההורים ישוחררו מהכלא

יוסי בלוך, ט"ו בתמוז תש"ע - 27/06/2010 10:29
סוף הסיפור? שופטי בג"ץ קיבלו הבוקר את הצעת הפשרה שהגישו הורי התלמידות בעמנואל והעותר, יואב ללום, שהציעו כי בשלושת הימים שנותרו עד לסיום הלימודים בבית הספר בעמנואל יתקיימו "ימי עיון לאהבת ישראל", בהשתתפות רבנים ומרצים ממגוון החוגים. בעקבות ההחלטה, ישוחררו היום ההורים מכלא מעשיהו והנשים נגדן ריחף צו מאסר – משוחררות גם כן. בג"ץ קבע את סוף חודש אוגוסט כתאריך יעד להגשת פיתרון של קבע לסוגיה.

הבוקר, הודיעה הפרקליטות כי היא תומכת בהצעת הפשרה עליה חתמו הלילה, יו"ר ש"ס, ר' אלי ישי בשם מרן הגר"ע יוסף שליט"א, ועו"ד ר' מרדכי גרין, בשם כ"ק האדמו"ר מסלונים שליט"א. את רוח ההצעה העלה עוד לפני תחילת ריצוי מאסר ההורים, יו"ר ש"ס לשעבר, ר' אריה דרעי, אולם ההצעה לא הסתייעה באותה העת.

לפני קבלת הפשרה, עוד הערים השופט אדמונד לוי קשיים על נוספים ודרש כי ההורים יחתמו שבקבלת הפשרה הם נענים למעשה לפסק הדין שהתקבל בבג"ץ – "כפי שמקובל בכל מדינה דמוקרטית".

לפי ההסדר שהתקבל הבוקר, יערכו בבית הספר בעמנואל "ימי אחדות ואהבת ישראל", בהשתתפות בנות כל בתי הספר בעמנואל, זאת למשך שלושה ימים – עד לתום שנת הלימודים.

הדיון התקיים בהשתתפות ההורים הכלואים ותחת אבטחה כבדה. המשטרה מנעה מחרדים את הכניסה לאולם בית המשפט מחשש לקריאת "שמע ישראל", כפי שאירע בתום הדיון בו הוחלט לכלוא את ההורים.