יום שני כ"ז באדר תשפ"ג 20/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

האמהות יישארו בבית לפחות עד יום א'

שופט בית המשפט העליון, אדמונד לוי, קבע היום כי מאסרן 22 האמהות מעמנואל שטרם התייצבו לריצוי תקופת מאסרן, יידחה לפחות עד ליום א'. עמותת 'נוער כהלכה' שעומדת מאחורי הפנייה לערכאות הגישה בקשה לביטול עונש המאסר לכלל ההורים

יוסי בלוך, ו' בתמוז תש"ע - 18/06/2010 11:43
בג"ץ ואדמונד לוי נבהלו? שופט בית המשפט העליון, אדמונד לוי, הודיע הבוקר (ו') כי הדיון בעניינן של האמהות שלא התייצבו אמש כנדרש לריצוי תקופת מאסרן יידחה ליום א' בגלל 'הקושי לגייס שופטים ביום ו''. בעקבות כך הנשים יעברו את השבת בביתן ולא בבית הכלא כפי שנגזר עליהן בתחילה. ביום ראשון ידון בג"ץ שנית בעניין האמהות ובאפשרות לשחררן או לבצע את מאסרן כמתוכנן.

בתגובה מבוהלת למדי, הגישה היום עמותת 'נוער כהלכה', העומדת מאחורי העתירה הקנטרנית שגרמה את מאסרם של ההורים, בקשה לבית משפט העליון לבטל את עונש המאסר של כל הורי התלמידות מהנימוק, כי "בנסיבות שנוצרו בתיק זה, עולה בבירור שההורים ימשיכו לבזות את פסק הדין ולא ישיבו את בנותיהם לבית הספר", כך שלדבריהם אין טעם בהטלת עונש המאסר. אנשי נוער כהלכה קוראים לשקול חלופות, כגון, שלילת תקצוב לבית הספר 'הגזעני והמפלה'.

אמש התחוללה דרמה, לקראת כניסתם לכלא של הורי עמנואל התברר שהאוטובוס של נשות עמנואל ועוד ארבעה גברים נוספים לא התייצבו לריצוי המאסר. במשטרה היו נבוכים מאד מהעניין, אולם לא הצליחו לאתר את מיקומן של הנשים. הבוקר כאמור, הוחלט שריצוי מאסרן יידחה לפי שעה לפחות עד ליום א'.

בכניסה לבית הכלא 'מעשיהו' המתינו אמש (ה') מאות מפגינים שליוו את האסירים בעת כניסתם לכלא בשירה וריקודים. בין המלווים, כ"ק האדמו"ר מסלונים שליט"א.
 
 1. 1. סליחה.. היה משפט ?
  אהרון 18/06/2010 21:41
  כיצד יכולים לשלוח למאסר ללא משפט ?.. נראה לי כמו שלטון טוטליטרי.