יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בית אבות יהודי חדש יוקם לראשונה במוסקבה

בפרברי מוסקבה הונחה אבן הפינה לבית אבות יהודי שיוקם לראשונה ברוסיה. רבה הראשי של רוסיה, ראשי הקהילה ונדיבים השתתפו באירוע המרשים. תמונות

ברוך בלוי, ד' בתמוז תש"ע - 16/06/2010 20:19
בפרבר העיר מוסקבה, עתיד לעמוד בעז"ה בעוד שנתיים "בית אבות", המיועד לזקני וגלמודי יהודי מוסקבה. באירוע מרשים הונחה אבן הפינה למוסד החשוב.

את טקס "הנחת אבן הפינה" שנערך במתחם בו אמור להיבנות המוסד החדש, הנחה ר' ברוך גורין, דובר איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים.

ראשון הנואמים היה הרה"ג רבי בערל לאזאר, רבה הראשי של רוסיה, שמנה את כל דרגות הצדקה המופיעות ברמב"ם, וציין שמוסד זה הוא מהדרגות הגבוהות בצדקה, כאשר הנתינה לאותם נזקקים, היא נתינה שלא ע"מ לקבל פרס ונתינה של כבוד - שהיא מהדרגות הגבוהות של חסד.

נשיא חברת 'לעקו' אשר בונה את המוסד החדש, בשיתוף פעולה עם איגוד הקהילות, הביע את שמחתו הרבה לנוכח האירוע המרגש וההזדמנות שניתנה לו, להיות שותף לפרויקט חשוב כ"כ.

נשיא איגוד הקהילות ברוסיה ר' אלכסנדר ברדה, הודה בשם איגוד הקהילות ברוסיה, לתורם ולממשל, על תרומתם והשתתפותם בפרויקט נעלה וחשוב זה, המהווה המשך ישיר לכלל הפעילות הגשמית והרוחנית כאחד, למען מאות אלפי יהודי רוסיה באשר הם.

עם סיום הנאומים, ירה הרב הראשי הגר"ב לאזאר את אבן הפינה, לקול צלילי מוזיקה חסידית של הנגן ר' אלימלך וייסברג ממוסקבה.

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
[צלם]

טוג
 [צלם]

טוג
 [צלם]