יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

האדמו''ר ספד נרגשות - תמונות

קהל עדת צאנז קלויזנבורג בבורו פארק ליווה למנוחת עולמים את הר"ר שמואל קראסני ז"ל שהיה שליחו במקסיקו של כ"ק האדמו"ר מצאנז קלויזנבורג זי"ע. המנוח זכה לחתום על כתב ההכתרה של האדמו"ר מצאנז קלויזנבורג שליט"א

ישראל אייזן, כ"ח בסיון תש"ע - 10/06/2010 16:54
בחסידות צאנז קלויזנבורג ליוו למנוחות את הרה"ג החסיד רבי שמואל קראסני ז"ל אשר היה שליחו הנאמן של כ"ק האדמו''ר מצאנז קלויזנבורג זי"ע להקמת היהדות הנאמנה במקסיקו.

המנוח ייסד במדינה הדרום אמריקאית בפקודת האדמו"ר ישיבות, כוללים ובתי חינוך לבנות לשם ולתפארת, העומדים בתפארתם עד היום הזה. רבי שמואל ז"ל זכה להיות מקורביו ומנאמני ביתו של האדמו"ר.

בחזרתו ממקסיקו קבע את מעונו בבורו פארק והיה פארה והדרה של עדת החסידות ומראשוני הבונים והמייסדים של המוסדות. הנפטר ז''ל זכה להיות גם מן החותמים על כתב ההכתרה של האדמו''ר מצאנז קלויזנבורג שליט"א בעת נתמנה לכהן פאר כרב ומרא דאתרא של קהילת צאנז קלויזנבורג בבורו פארק.

מסע הלוויתו התקיימם ברחבת בית המדרש הגדול צאנז קלויזנבורג בבורו פארק בהשתתפות המוני חסידים ובראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א, שהספידו נרגשות שעה ארוכה בקול בוכים ותינה את האבידה הגדולה לעדת החסידות. בפקודת האדמו''ר שליט"א השתתפו במסע ההלויה כל תלמידי הישיבות הקדושות ואברכי הכוללים בבורו פארק.

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]