יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

היום יום שכולו תורה במודזי'ץ

אמש ציינו בחסידות מודז'יץ את יום ההילולא הרביעי לאדמו"ר הקודם, ה'נחלת דן', והיום פתחו ב'יום שכולו תורה', מייסודו של האדמו"ר הנוכחי לע"נ האדמו"ר זצ"ל

יעקב קליין, י"ט בסיון תש"ע - 01/06/2010 19:36
אמש (ג') ציינו בחסידות מודז'יץ את יום ההילולא הרביעי לאדמו''ר הקודם בעל ה'נחלת דן' זי''ע. האדמו''ר זצ''ל שהחל בהנהגת החסידות ביום ד' אייר תשמ"ד הנהיג את החסידות בבית המדרש בתל אביב במשך כעשור שנים, עד לייסוד בית המדרש ברחוב חבקוק בבני ברק.
 
כמידי שנה מאז הסתלוקות האדמו''ר זצ''ל הנהיג בנו מ''מ, האדמו''ר שליט''א בחסידות 'יום שכולו תורה' ביום היארצייט. החל מהבוק (ד') התכנסו בחסידות ליום שכולו לימוד בהיכל בית המדרש בבני ברק, כשבמרכז היום שיעורו של האדמו''ר בהלכה ובאגדה, ובשעות אחרה''צ יעלו לפקוד את ציונו הק' במרומי הר הזיתים בירושלים שם טמון האדמו''ר בחלקת אדמור''י בית מודז'יץ. ולאחר מכן יגיע לתפילה בכותל המערבי שריד בית מקדשנו.
 
אמש התקיים הטיש המרכזי בביהמ''ד בב''ב בהשתתפות קהל רב, לרגל היארצייט יצא לאור החוברת 'דרך המלך' שיוצא ע''י צעירי מודז''יץ ובו פרקים במשנתו של בעל ההילולא זי''ע.
 
כמו כן ערך בנו הצעיר של בעל ההילולא, כ''ק האדמו''ר מקוז'מיר שליט''א את שולחנו בבית מדרשו ברחוב סורוצקין בבני ברק בהשתתפות קהל רב.