יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הלם וזעזוע: הגווילין נשרפים

לפנות בוקר פרצה שריפה בישיבת אור החיים והשתלטה על הבניין. לא היו נפגעים בנפש אך למרבה הצער, שלשה ספרי תורה עלו בלהבות. ביום חמישי הקרוב מתוכננת לוויה המונית. אותיות פורחות באוויר וגווילין נשרפים...

יעקב קליין, י"ב באייר תש"ע - 26/04/2010 15:02
זעזוע בירושלים: שריפה פרצה בשעה 4:30 לפנות בוקר בבנין ישיבת 'אור החיים', בראשותו של הגאון רבי ראובן אלבז שליט''א, ברחוב אבינועם ילין בירושלים. כתוצאה מכך, שלושה ספרי תורה ניזוקו קשות. גורמים בהנהלת הישיבה עימם שוחח כתב 'טוג' מביעים חשש כי ההצתה הייתה מכוונת. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע.

צוותי כיבוי אש וכוחות הצלה רבים שהוזעקו למקום פינו את תלמידי הישיבה וצוות של שמונה כבאיות השתלטו על השריפה. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש, אולם שלושה ספרי תורה ניזוקו באורח קשה. ספרי התורה שנשרפו היו בחלק הבניין שניזוק קשה מן השריפה.

בעקובת כך, מתוכננת לוויה גדולה לספרי התורה ביום חמישי הקרוב. התייעצות נערכת בצוות הישיבה הנמצאים באבל יחד עם כל עם ישראל בעקבות השריפה. הערב מתוכננת עצרת תפילה וזעקה בבניין הישיבה.

'טוג' ימשיך לעקוב ולדווח.

להלן קטע מתוך האנציקלופדיה של 'טוג':

"...תפשו הרומאים את רבי חנינא בן תרדיון מקהיל קהילות ומלמדם תורה וספר תורה מונח בחיקו, לקחו הרומאים את רבי חנינא, הקיפו אותו בגווילי ספר התורה עטפו את הכל בזרדים והציתו באש, כדי לעכב את מותו של רבי חנינא ולהגביר את ייסוריו נטלו הרומאים גזי צמר, שרו אותם במים והניחו על ליבו של רבי חנינא שלא יישרף, בתו של רבי חנינא שראתה את שרפתו אמרה לו איך אראה אותך בכך, ענה לה רבי חנינא אם הייתי נשרף לבדי הייתי דואג, אך כעת כשספר התורה נשרף עימי מי שיתבע עלבונה של תורה יתבע את עלבוני, לאחר מכן נשאל רבי חנינא על ידי תלמידיו מה הוא רואה ענה להם רבי חנינא כי הוא רואה אותיות פורחות באוויר וגווילין נשרפים..."