שבת י"ט בתמוז תש"פ 11/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: המחנך האהוב נפטר בפתאומיות

המחנך האהוב הרב רייכמן ז"ל, התמוטט הבוקר בבית הכנסת "שבת אחים", שם קבעו את מותו לאחר ניסיונות החייאה שלא צלחו. שימש כמחנך למעלה מארבעים שנה בת"ת תשב"ר

ישראל אייזן, כ"ט בניסן תש"ע - 13/04/2010 12:45

הבוקר (ג') הלך לעולמו בפתאומיות הרב מנחם מנדל רייכמן זצ''ל, אשר שימש כמחנך בתלמוד תורה תשב''ר בבני ברק מזה-40 שנה, ואף שימש כמחנך בתלמוד תורה 'יפיק תבונה' זכרון מאיר.

כדרכו מידי בוקר, גם הבוקר הוא הגיע לתפילת שחרית בביהכנ''ס 'שבת אחים' ברחוב קיבוץ גלויות בעיר בני ברק, שם התמוטט לפתע ונמצא מחוסר הכרה. לאחר מאמצי החייאה של כוונני 'איחוד הצלה' שחשו למקום - החייאה ארוכה שלא צלחה - נקבע מוות, והשיב את נשמתו לבוראה.


הלוויתו תצא בשעה 13:00 מביהכנ"ס 'שבת אחים' ברחוב קיבוץ גלויות 28 ותעבור דרך כולל וואלוזי'ן ות''ת תשב''ר, בדרכה להר המנוחות בירושלים, שם יטמן למנוחת עולמים.

הרב רייכמן היה מלומדי כולל וואלוזי'ן בעיר. תלמידיו עמם שוחחנו מספרים על מחנך מדור העבר, שלא החזיק טיבותא לנפשיה. שמירת הזמנים אצלו היתה להפליא. במשך עשרות שנים היה צועד באותה השעה לת''ת ולכולל. תלמידיו מציינים כי זהו אסון כפול לת''ת עם פטירתו לפני פחות מחודש של המחנך הרב מרדכי בלוי ז''ל, מת''ת תשב''ר.

תהא נשמתו צוררה בצרוור החיים