יום ראשון כ' בתמוז תש"פ 12/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד''ה הרה''ג רבי אהרן נחום מילצקי זצ''ל

בכניסת השבת נפטר בירושלים הרה"ג רבי אהרון נחום מילצקי זצ"ל. שימש כגבאי ביהכנ"ס איצקוביץ בב"ב והיה מקורבו של מרן הרב שך זי"ע

ישראל אייזן, כ"ו בניסן תש"ע - 10/04/2010 22:54
ברוך דיין האמת: בכניסת השבת נפטר בירושלים הרה''ג רבי אהרון נחום מילצקי זצ''ל ששימש כגבאי ביהכנ''ס איצקוביץ בב''ב ומקורבו של מרן הרב שך זי''ע, בעל ה'אבי עזרי'.

לפני פורים שהה בשבת בירושלים, בשמחת שבע ברכות לנכדו, ובמהלך השבת לא חש בטוב והובהל לבית החולם 'ביקור חולים'. מאז הדרדר מצבו ושכב במשך חודש וחצי ללא הכרה. בעצת מרן הגראי''ל שטיינמן שליט''א, הוסיפו לו את השם 'ירוחם', אך בערב שבת פרשת שמיני נגזרה הגזירה והשיב את נשמתו לבוראה כשהוא בן 79 בפטירתו.

הרב מילצקי זצ''ל נולד בירושלים לאביו הגה''צ רבי חיים חייקל מילצקי זצ''ל. הוא היה דמות אצילית בתורתו וברוחו, ושימש כגבאי הראשי של ביהכנ''ס איצקוביץ. לאחר פטירת רב ביהכנ''ס הרב יובל אורדנטליך זצ''ל, התפלל תמיד בביהכנ''ס עם הנץ החמה, יחד עם יבלחט''א מרן ראש הישיבה הגראי''ל שטיינמן שליט''א.

קשר מיוחד היה לרב מילצקי ז''ל עם מרן הרב שך, והיה משמשו ולן בביתו פעם אחת בשבוע. ואכן זכה להיפטר ביום שישי כמרן הרב שך, וזכה להינצל מחיבוט הקבר. כמו כן, היה משמש בקביעות כעד קידושין בחתונות רבות. 

הותיר אחריו את בניו שיבלחט''א הרבנים הגאונים: רבי צבי, רבי ראובן, ורבי חיים חייקל, כולם ממשיכים את דרכו בתורה ובעבודת ה'.

הלוויתו התקיימה בערב שבת בשעה 17:30 מבית ההלוויות שמגר, והוטמן בהר המנוחות בירושלים למנוחת עולמים, לקול זעקות השבר של בני משפחתו.

תהא נשמתו צוררה בצרור החיים