יום ראשון כ"ג באדר תשפ"א 07/03/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מוסקבה: מעמד מיוחד לרגל יום החברה קדישא

הרה"ג רבי בערל לאזאר שליט"א להנהלת החברה קדישא: יש להשקיע במסע הסברה גדול שיבהיר ליהודי חבר העמים שלמרבה הצער אינם בקיאים - את גודל וחומר שיבהיר האיסור של ניתוחי מתים ושריפת גופות, רח"ל

עקיבא גוטליב, ט' באדר תש"ע - 23/02/2010 15:53
ביום ראשון במוצאי יום ז' אדר, נערך באולם האירועים בבניין המרכז הקהילתי היהודי הגדול במוסקבה 'מארינה רושצ'ה', הכינוס השנתי וסעודת המצווה של חברי החברה קדישא – גמילות חסד של אמת המרכזית במוסקבה. הפועלת בראשות ובהכוונת רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א.
 
הכינוס וסעודת המצוה, ציינו את סיומו של היום העמוס לכל החברים בחברה קדישא, כאשר בתפלת מנחה של יום שלפני זה, קיבלו על-עצמם החברים תענית.
 
ביום ראשון, לאחר תפילת שחרית יצאו החברים בנסיעה מאורגנת לבית החיים הוותיק 'מלאכובקה', שם אמרו את סדר התפלות המיוחד לחברי החברה קדישא, הכולל בקשת סליחה מכל אלו שנפטרו ונקברו בשנה האחרונה. בסיור במקום התקבלו מספר החלטות לתיקון ושיפוץ הדרוש שם.
 
כאמור, לאחר תפלת ערבית נערך הכינוס המרכזי וסעודת המצוה, ובראשם הרב הראשי לרוסיה, חברי הבד"ץ דרוסיה וראשי הקהילה.
 
הרה"ג רבי בערל לאזאר שליט"א קרא להנהלת החברה קדישא להשקיע במסע הסברה גדול כנגד האיסור של ניתוחי מתים, שריפת גופות רח"ל וכד' שלמרבה הצער, ישנן משפחות יהודיות רבות ברוסיה שלעת עתה אינן מודעות לגודל וחומר האיסור. הרב הראשי פנה לכל אחד ואחד לפעול ככל יכולתו בדבר נשגב זה.
 
המנחה סיפר בתמצית מספר סיפורים שאירעו בשנים האחרונות שבס"ד גדולה נמנעו מספר ניתוחי מתים ובחלקם, אף הוטסו הגופות מעבר למדינה בכבוד הראוי על-פי המנהג וההלכה.
 
האירוע הטביע רושם עמוק על המשתתפים, שחשו את עוצמת השליחות ומלאכת הקודש אותה הם מבצעים.
  []

  []

  []