יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האיחוד האירופי אישר חבילת סנקציות נוספת נגד איראן

ארה"ב לא לבד: שרי החוץ של האיחוד האירופי החליטו בצהרים (ב') על הטלת סבב סנקציות נוסף נגד איראן. במסגרת הסנקציות החדשות, יוטלו מגבלות על כל תחומי הסחר, האנרגיה התחבורה והשירותים הפיננסיים של איראן. גרמניה: "המטרה של הסנקציות - החזרת איראן לשולחן המו"מ"

יוסי בלוך, ט"ו באב תש"ע - 26/07/2010 18:16
טבעת החנק מתהדקת. שרי החוץ של האיחוד האירופי הטילו בצהרים (ב') רשימה נוספת של סנקציות על איראן, זאת בנוסף לסנקציות שהוטלו במועצת הביטחון לפני כחודשיים.

בכיר באיחוד אמר לסוכנויות הידיעות כי בחבילת הסנקציות נכללים עיצומים כנגד איראן בכל תחומי הסחר, האנרגיה, התחבורה והשירותים הפיננסיים. לדברי הבכיר, הסנקציות ייכנסו לתוקף בשבועות הקרובים לאחר שהדברים יפורסמו בהודעה רשמית של האיחוד. בפגישת ראשי האיחוד אמרה שרת החוץ של האיחוד, קת'רין אשטון, כי "יש לנו סט חדש כולל של סנקציות, שעליו עבדו יחד 27 מדינות".

בכינוס בחודש שעבר של בכירי האיחוד הוחלט כי חברות איראניות העוסקות במשלוחים ובהעברת מטענים באוויר ובים לא יוכלו לפעול בשטחן של מדינות האיחוד האירופי. בנוסף סוכם על הטלת מגבלות כנגד אנשי משמרות המהפכה ובכללן הקפאת נכסים ואי-הנפקת אשרות.

צעד זה של האיחוד האירופי מהווה יישור קו עם מדיניות ממשלו של הנשיא אובמה.

במקביל ממשיכים באיחוד לקרוא לממשל האיסלמי בטהרן לשוב לשולחן הדיונים. "המטרה שלנו היא להביא את איראן למשא ומתן", אמר נציג גרמניה באיחוד, ורנר הוייר, "אנו מושיטים לה את ידינו, וכל מה שנותר לה הוא לקבל אותה".