יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גל שריפות ענק ברחבי הארץ - שני פצועים קשה

שני בני אדם נפצעו בינוני-קשה בדליקת ענק שפרצה באזור היישוב יודפת בצפון. אחד הפצועים סובל מכוויות ב-60% מחלקי גופו. מטוסי כיבוי מנסים להשתלט על הדליקה. גל שריפות באזור ירושלים וברחבי הארץ. החזאים: "השרב עשוי להישבר בצהרים"

יוסי בלוך, י' בתמוז תש"ע - 22/06/2010 12:04
זהירות! חם ושורף. שני בני-אדם, חברי כיתת כוננות של אחד מיישובי הצפון נפצעו בצהרים (ג') בינוני עד קשה, בעת שניסו לכבות דליקה שפרצה ליד יודפת. אחד הפצועים סובל מכוויות ב-60% מגופו. החום הכבד הביא לגל דליקות ברחבי הארץ. מטוסי כיבוי משתתפים בכיבוי הדליקות.

האירוע החל כאשר דליקה שפרצה בשדה חורש גדול ליד יודפת החלה להתפשט בעקבות כך מיהרו שני חברי כיתת כוננות לנסות ולכבות את האש. השניים דהרו עם טרקטורון לאתר השריפה, ובשלב כלשהו נלכדו בתוך האש, כאשר טבעת של אש הקיפה אותם. לשניים לא נותרה ברירה והם חילצו עצמם תוך מעבר דרך האש.

ממד"א נמסר שאחד מהפצועים סובל מכוויות ב-60% מחלקי גופו וחברו סובל גם הוא מכוויות רבות ומצבו בינוני-קשה. הפצועים פונו לטיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה.

עד ראייה שהיה במקום דיווח כי השניים נלכדו באש לאחר שהרוח שינתה את כיוונה והסיטה את האש לכיוונם.

בשל תנאי מזג האוויר והרוח החזקה התפשטה האש לכל האזור ועשן סמיך אופף גם את שמי כרמיאל. צוותים של כיבוי אש מהגליל המערבי מנסים להשתלט על האש, אולם הם נתקלים בקשיי גישה למקום. בשעה זו מתמקדים אנשי הכיבוי בניסיון למנוע מהאש להתפשט לעבר בתי תושבים. במקביל, חמישה מטוסי כיבוי מנסים לחנוק את השריפה דרך האוויר.

בהר כמון, לא הרחק משם פרצה דליקה נוספת וצוותים של כיבוי אש מטפלים גם בה.

גל החום הכבד ברחבי הארץ הביא לשריפות רבות במספר מוקדים בעיקר באזור ירושלים. צוותים של כיבוי אש מתחנת ירושלים ובית שמש הוזעקו לכבות דליקות בתלפיות, , קריית יובל, ברחוב רשב"ג וביציאה מהעיר. צוותים נוספים הוזעקו לטיפול בדליקות שפרצו בצור הדסה, מחסום תרקומייה ובעמק האלה.

החזאים צופים כי לקראת שעות הצהרים יחל השרב הכבד להישבר ותחל זרימת אוויר קריר יותר ולח לאזורנו.