יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22/04/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נמשיך לבקר ב"נחל הקיבוצים"?

עבודות אינטנסיביות מתקיימות בימים אלו סביב "נחל הקיבוצים". לאחר חסימת הדרכים המובילות אליו, יוקם שביל חדש שיגיע מהכניסה הראשית של גן השלושה. הכניסה תהיה בתשלום ותעבור באזור רחצה מעורב ומחלל שבת. האם נציגי המגזר יטפלו בנושא? נחכה ונראה

יחיאל בראון וראובן שטיין, א' בניסן תש"ע - 16/03/2010 17:20
עבודות אינטנסיביות מתקיימות בימים אלו סביב האתר המכונה "נחל הקיבוצים", במטרה להגביל את הכניסה במספר שבילים ולגבות תשלום תמורת הביקור באתר. זאת תופעה שמתפשטת בשנים האחרונות, אחרי סגירתם של אתרים חשובים אחרים כמו צוק הארבל, המג'רסד ועוד, שנסגרו למטיילים והפכו להיות אתרים בתשלום.

נחל הקיבוצים הוא למעשה נחל מלאכותי שניזון ממימי המעיינות שנמצאים תחת קצהו המזרחי של הגלבוע, והוא מהווה אתר מועדף בעיקר על המטיילים החרדים, בשל שילוב הפרמטרים החשובים למשפחה ולילדים, כגון: צל, שירותים, בריכה, תעלות מים, גשרונים נחמדים והעיקר, איך לא ציינו זאת קודם, גישה נוחה וחינמית, אין כסף.
 
העובדים במקום החלו לאחרונה לחסום את שבילי הגישה לאתר. לאחר שיחסמו את הגישות כולן, ישאירו כניסה אחת בלבד. יצוין, כי המעבר למעיין ובריכת "עין שוקק", נחסם אף הוא למעבר כלי רכב.

במסגרת "התוכנית", כאמור, לאחר חסימת כל הדרכים המובילות, יוקם שביל גישה חדש, שיגיע מהכניסה הראשית של גן השלושה, המכונה "הסחנה". הכניסה לאתר תהיה בתשלום, תעבור באזור רחצה מעורב ומחלל שבת.

האם יש בנמצא מי שיכול לעצור את הסגר המוחלט שהולך וקם על כל אתרי הטיולים שעוד נותרו בחינם? לנציגינו המשפיעים, הפתרונים.

בימים אלה מרכזת מערת 'טוג' רשימת אתרים שומרי שבת, לעיון ברשימה לחץ כאן.

יחיאל בראון
  [צלם]

יחיאל בראון
  [צלם]

יחיאל בראון
  [צלם]

יחיאל בראון
  [צלם]

יחיאל בראון
  [צלם]