יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

וועדת הכספים אישרה העלאת התגמולים לנכי רדיפות הנאצים הנזקקים והנצרכים

למרות הפגרה בכנסת, התכנסה היום וועדת הכספים לאשר הוספה כללית שמסתכמת בכ-52 מליון שקלים לנכי רדיפות הנאצים. כל קשיש יקבל רטרואקטיבית תוספת גמלה של בין 60 ל-100 ש"ח בחודש

איתן פריד, י"ד באלול תש"ע - 24/08/2010 14:03
כ-20 נכי רדיפות הנאצים יקבלו תוספת במלגה החודשית שמקבלים מהמדינה, בסכום כולל שיגיע ל52 מליון שקלים, כך אושר היום (ג') בוועדת הכספים.

הוועדה התכנסה היום, למרות הפגרה, על מנת לאשר את העלאת התגמולים לנכי רדיפות הנאצים. השינוי כפי שהוגשה על ידי הרשות לזכויות ניצולי השואה, יחול על כעשרים אלף נכי רדיפות הנאצים, המוגדרים כנזקקים ונצרכים וכן לאלמנות. 

השינוי יחול רטרואקטיבית ויעניק לכל אחד מאותם נכי רדיפות נאצים סכום חד פעמי שיעמוד בין 750 ₪ ל1300 ₪ ותוספת לגמלה החודשית בין שישים שקלים למאה ועשרה שקלים.
 
יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר כי כינס את הדיון למרות שהכנסת בפגרה ולמרות שעובדי הוועדה יצאו לחופשה מרוכזת, וזאת על מנת שנכי רדיפות הנאצים יקבלו את הקצבה עוד קודם החג.  "אנו חבים להם חובה מוסרית ועלינו לסייע להם ככל הניתן".