שבת כ"ב באדר א תשפ"ד 02/03/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הממשלה אישרה את קידומה של חריש כעיר חרדית

בישיבת הממשלה שהתקיימה היום, אושרה הקמת וועדת מנכ"לים שתקדם את הקמתה של העיר חריש. על פי התוכנית ידורו בעיר כמאה וחמישים אלף תושבים

יהודה שפיגל, כ"ח באדר תש"ע - 14/03/2010 15:09
הכלבים נובחים והשיירה עוברת: למרות הפגנות המחאה שהתקיימו הבוקר (א') בכביש וואדי ערה, קיבלה היום הממשלה החלטה להקים וועדת מנכ"לים שתקדם את הקמת העיר חריש כעיר חרדית. על פי התוכנית, ידורו בעיר כמאה וחמישים אלף תושבים.

עשרות מתושבי וואדי ערה חסמו בהפגנה את מחלף ברקאי, במחאה על הבאתה של התוכנית אל שולחן הממשלה. לדבריהם, התוכנית אינה כוללת את הסייגים שנקבעו במועצה הארצית לתכנון ובניה, שהמליצה לצמצם את תוכניתה המקורית של העיר למספר קטן יותר של יחידות דיור. אילן שדה, ראש המועצה האזורית אלפי מנשה אמר כי "שר השיכון מנסה לבצע מחטף ולעקוף את החלטתה של המועצה הארצית".


על פי ההצעה שתקודם בוועדת המנכ"לים, יוכלו להתגורר בעיר 150 אלף תושבים, בניגוד להמלצתה של הוועדה הארצית לאשר בניה של עד 60 אלף תושבים בלבד.

כזכור, שר הבינוי והשיכון שהתראיין הבוקר לתקשורת, מחה על דברי הביקורת נגד הקמתה של העיר, ואמר "שום חילוני לא רוצה לגור שם, אז על מה הרעש? אף אחד לא מנע מאף אחד לגור בשום מקום" אטיאס הוסיף "אומרים שאנו רוצים להפקיע אדמות, זהו שקר גס, אנחנו לא מפקיעים דונם מאף אחד, למי איכפת שבמקום שאף אחד לא רצה לגור בו, יגורו חרדים".

אטיאס הוסיף, כי הניסיון מלמד, שעדיף שהחרדים יגורו בנפרד מחילונים, זה טוב גם לחרדים וגם לחילונים, אז למי מפריע שתקום שם עיר חרדית.