שבת י"ז באייר תשפ"ד 25/05/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בן זקן: "אתבע את רשות המסים"

איש העסקים ג'קי בן זקן: "החקירה של רשות המסים נגדי נועדה לעכב את ההחזרים של המס בסכום של 2.3 מיליון שקל, ולא קיימות טענות ממשיות נגדי"

ראובן שטיין, ח' באדר תש"ע - 22/02/2010 20:08
איש עסקים ג'קי בן זקן חשוד באי-דיווח על חשבוניות מס בסכום כולל של 17 מיליון שקלים. הוא נעצר ושוחרר אתמול בערבות. בראיון לעיתון "כלכליסט" אומר בן זקן כי הוא מתכוון לתבוע את רשות המסים משום שאין להם טענות ממשיות נגדו והם חוקרים אותו על מנת לעכב את מתן הכספים שחייבים לו.

"כבר השבוע אני ועורכי דיני מתכוונים להגיש תביעה אזרחית נגד רשות המסים על מנת לקבל את הכספים שהם חייבים לי בסכום של 2.3 מיליון שקל. רשות המסים מעכבת כספים שמגיעים לנו בדין", אמר.

לדבריו, "אנחנו ביקשנו החזר מרשות המסים על רשת חנויות שקנינו. מישהו קנה פה חנות, יש חוזים, הסכמים והעברות כספים. הכול גלוי ורשות המסים צריכה לשלם לנו החזרים. הרשות עכבו אותנו 180 יום ופתיחת החקירה מאפשרת להם לעכב אותנו יותר".

טענתו המרכזית של בן זקן היא, כאמור, שמהות החקירה של הרשות נועדה במטרה לעכב את ההחזרים של המס בסכום של 2.3 מיליון שקל, ולא קיימות טענות ממשיות נגדו.

מרשות המסים נמסר בתגובה: "חטיבת החקירות ברשות המסים פועלת ללא משוא פנים ומשיקולים ענייניים בלבד. בן-זקן נחשד בעבירות חמורות על חוק מע"מ. הניסיון להסית את החקירה ולהטיל דופי בעבודת החוקרים, שכביכול רשות המסים משמשת כלי שרת בידי גורם עסקי כזה או אחר, אינו ראוי לתגובה".