יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מנכ"ל בנק לאומי מסרבת להיכנע לתכתיבי היועץ המשפטי

בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, הודיעה אמש מנכ"ל בנק לאומי, הגב' מאור, כי אינה מתכוונת לסגת מהמרוץ לתפקיד יו"ר הבנק

איתן פריד כ"ז בשבט תש"ע - 11/02/2010 08:26
למרות התנגדות היועץ המשפטי לממשל יהודה ווינשטיין, הודיעה אמש מנכ"ל בנק לאומי, הגב' מאור, כי אינה מתכוונת לסגת מהמרוץ ולהסיר את מועמדותה לתפקיד יו"ר הבנק. מאור סבורה כי הצדק עימה, ואף בוטחת בסיכויה להיבחר לתפקיד.
 
היועץ המשפטי לממשלה הודיעה אתמול (ד') בצורה שאינה מ שתמעת לשתי פנים כי מאור פסולה מלשמש בתפקיד יו"ר הבנק - אלא אם תתפטר מתפקידה כמנכ"ל ואף תעבור תקופת צינון של שנתיים. יש לציין כי מדובר בהחלטתו הראשונה של ויינשטיין, אשר נכנס לתפקידו לפני כשבועיים.
 
מאור הציגה את מועמדותה לתפקיד יו"ר הבנק על פני שני מסלולים: המסלול הציבורי, באמצעות הוועדה הציבורית למניות הבנקים, לצד מסלול עצמאי, אשר בו היא ניגשת למרוץ מטעם עצמה, כבעלת מניות בבנק.
 
בסביבתו של היועמ"ש הבהירו בעקבות הדברים כי ההחלטה אוסרת על מאור להתמודד לתפקיד המדובר בכל מקרה ובכל מסלול, ומשכך לא ברור כיצד היא יכולה להתעקש על המשך התמודדותה לתפקיד הנכסף.
 
אתר החדשות ynet, שחשף את כוונתה שלא לסגת מהמרוץ, הוסיף כי במקרה ומאור לא תתקבל לתפקיד היו"ר, היא אינה מתכוונת לפרוש מתפקידה כמנכ"ל הבנק. עזיבתה של מאור מתפקיד המנכ"לות, לאחר שנים ארוכות בתפקיד תתרחש רק במידה ומאור תתעקש עד סוף המרוץ שלא להסיר את מועמדותה וגם תגבר במרוץ על כל המועמדים האחרים ואף תזכה בתפקיד.