יום שישי י"ג בסיון תש"פ 05/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

גם השנה: חוף הרצליה ייפתח לציבור החרדי

כך סיכמו ראשי עיריות בני-ברק והרצליה, לקראת פתיחת עונת הרחצה

משה שוורץ י"ח בסיון תשס"ט - 10/06/2009 08:11
חוף הרחצה הנפרד בהרצליה יחל לפעול במשותף ע"י עיריית בני-ברק ועיריית הרצליה, החל מיום רביעי, ט' בתמוז ה'תשס"ט (1,7,09). כך סיכם ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, בפגישה שקיים עם ראש עיריית הרצלייה, הגב' יעל גרמן.
 
החוף יפעל במשך חודשיים, תקופת חופשת הקיץ, כבשנים עברו. הכניסה לחוף תהיה חינם אין כסף.
 
בהתאם לחוק, על כל רשות מקומית שיש בה נציגות דתית להפעיל בתחומה חוף נפרד. בעקבות זאת, נוצר שיתוף-פעולה בין עיריית בני-ברק לבין עיריית הרצליה על הפעלתו המשותפת של החוף, וכך נהנים תושבי בני-ברק מחוף נפרד מעולה והידוע בניקיון מימיו, ואילו עיריית הרצליה מצאה בכך שותפה למימון ההוצאות הקשורות בהפעלת החוף.
 
למטרה זו הוקם ע"י שני ראשי העיריות צוות פעולה עירוני, בהשתתפות הרב חיים דוד רוזנר, חבר מועצת העירייה והרב חנוך זיידמן, מנהל האגף לתשתיות ופיתוח. מטעם עיריית הרצלייה סייעו לקידום הפרוייקט מר צבי ווייס, חבר הנהלת העירייה; מר יחיעם השמשוני, מנכ"ל העירייה; מר מרדכי פסלושני, מנהל אגף שאיפ"ה בעירייה ומר שמואל לין, מנהל רשות החופים.
 
ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, הודיע כי בכוונתו לפעול שלקראת השנה הבא תוקמנה בים מחיצות להפרדה שתהיינה חזקות ויציבות, כדי שתוכלנה  להחזיק מעמד במשך שנים, כך שלא יהיה צורך, מדי שנה, להקים את המחיצות מחדש. ראש העיר הוסיף, כי גם אם העלות החד-פעמית של מחיצות כאלו יקרה יותר, הרי במשך השנים יהיה בכך חיסכון כספי.
 
לפי בקשת נציגי עיריית בני-ברק נקבעו ימי ראשון, שלישי וחמישי לנשים, ואילו ימי שני, רביעי ושישי לגברים, וכך יתאפשר ניצול כל שעות היום למשתמשים בו. סוכם גם על תוספת סדרנים, הכנסת שיפורים בחוף-עצמו ושימת דגש על הגברת גדרי הצניעות. לחוף תופעל תחבורה ציבורית ע"י חב' "דן" במסלול ובשעות שיפורסמו. מחיר הנסיעה יהיה כמחיר נסיעה פנים עירונית.