יום חמישי ג' באייר תשפ"א 15/04/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

חול המועד: חופשה במשפחתונים

ראש עיריית בני ברק הצליח לשכנע את משרד התמ"ת בנחיצות החופשה בחג

משה שוורץ י"ז בתשרי תש"ע - 05/10/2009 08:00
עובדות המשפחתונים במגזר החרדי ברחבי הארץ תוכלנה לצאת לחופשת חול-המועד סוכות, בעקבות פנייתו של הרב יעקב אשר, ראש עיריית בני-ברק להנהלת משרד התמ"ת.
 
במכתבו של ראש העיר אל מר שרון קדמי, יועץ שר התמ"ת פנה הרב יעקב אשר בבקשה להחיל את לוח החופשות של מעונות היום במגזר החרדי גם למטפלות המשפחתונים, שכן מעיון בלוח-החופשות שנקבע ע"י משרד התמ"ת התברר, שבהתאם ללוח החופשות שנקבע למטפלות החרדיות במשפחתונים, אין הן יכולות לצאת לחופשה במהלך ימי חול-המועד סוכות, וזאת בניגוד למעונות-היום.
 
בפנייתו הדגיש ראש העיר, כי מצב זה מקשה על העובדות במשפחתונים לצאת לחופשה עם בני משפחותיהן, כשמאידך גיסא, הציבור החרדי שהוא הלקוח במשפחתונים אלו, אינו שולח, בדרך כלל, את ילדיו למשפחתונים במהלך ימי חול-המועד. כאמור, הפנייה נענתה, ולוח-החופשות עודכן כך שהחופשה במשפחתונים במגזר החרדי תחול בחול-המועד, כמו במעונות.
 
בד בבד, קרא ראש העיר להנהלת משרד התמ"ת לתת את הדעת לחופשת-הקיץ שנקבעה למטפלות החל מיום חמישי, ב' באלול ה'תש"ע (12,8,10), וזאת בניגוד לחופשות המקובלות במגזר החרדי המתחילות ביום רביעי, י' באב ה'תש"ע (20,7,10) ועד יום רביעי, א' באלול ה'תש"ע (11,8,10).
 
"אי קביעת החופשות בתאריכים אלו במשפחתונים", מבהיר ראש עיריית בני-ברק, "תגרום, שבנוסף למניעת חופשות מהמטפלות בזמן המקובל אצלן, ישהו גם ילדיהם בבית ויתווספו לילדי המשפחתונים, וכך ייווצר עומס בביתן". משום כך, הביע ראש העיר את תקוותו שהמשרד יאשר את הבקשה ההגיונית והמוצדקת כל-כך.