יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

צוות מיוחד למקרי מוות פתאומיים

בעקבות דרישת המשטרה לנתח גופות נפטרים, הקימו עיריית אלעד והמשטרה צוות מיוחד בראשות רבנים

משה שוורץ כ"א באב תשס"ט - 11/08/2009 09:03
בעקבות שני המקרים האחרונים בהם ביקשה המשטרה נתיחת גופה, במקרה מוות פתאומי, ורק לאחר שהוסדרו העניינים הסכימו במשטרה לשחרר את הגופות, זימן ראש עיריית אלעד הרב יצחק עידן, דיון מיוחד כדי לדון בנושא ולמנוע הישנות מקרים מצערים מעין אלו אשר גורמים לחילול ה', ופגיעה בכבוד המת.
 
בדיון המיוחד שנועד למצוא גם את הדרך המוצלחת למניעת משברים בין הציבור למשטרה במקרים מעין אלו, ומציאת דפוסים מוסכמים בדרך ההלכה.
 
לאחר תיאור הבעיה ההלכתית שבניתוחי המתים שהועלתה ע"י הרבנים בפני מפקד משטרת ראש העין, סנ"צ ירון קלדס ובכירי המשטרה במחוז, הוחלט להקים צוות מיוחד בראשות רבנים, שיעמוד בקשר מול המשטרה בעת מקרי מוות פתאומיים ל"ע. בשל הלחץ והבלגן השורר בשטח בעת מקרים קשים כאלו, הוחלט כי אם יש צורך בדיון דחוף בנושא הנתיחה, הוא יתקיים בלשכת ראש העירייה, בהשתתפות הצוות הרבני, אנשי זק"א והמשטרה.
 
בדיון השתתפו ראש העירייה הרב יצחק עידן, רבני העיר הגאון רבי מרדכי מלכה והגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן, הרה"ג ר' שרגא פייביל ויינברגר - רב בהמ"ד ושכונת "אור ישראל", הרה"ג ר' יוסף בנימין וואזנר - רב בהמ"ד "קהל חסידים" אלעד, מ"מ וסגן ראה"ע הרב זליג אורלנסקי, סגן ראה"ע הרב ישראל פרוש, סגן ראה"ע הרב חיים מאיר כץ, מנהל המוקד העירוני אפי שטרן, מנכ"ל העירייה יגאל גואטה, נציגי המשטרה, מפקד משטרת ראש העין סנ"צ ירון קלדס, מפקד משטרת אלעד פקד רענן דקל, גבי מלכה ושי גז ממחלקת חקירות ומז"פ, רב מחוז מרכז במשטרה הרב אשר מלמד, ישראל גודלבסקי מזק"א, מיכאל גוטויין רכז המחלקה המשפטית בזק"א.
 
מפקד משטרת ראש העין סנ"צ ירון קלדס שהתרשם מאוד מהדיון האיכותי, אמר: "אני מודה לכם שהזמנתם אותי, ועל קבלת הפנים החמה, זו תחילתה של ידידות מופלאה, וזה מצביע על המון. אני שמח להיות פה, ללמוד וללבן את הנושאים העומדים על הפרק, כדי שבכל אירוע בעל רקע פלילי דומה נקבל יחד החלטה, ונגיע לעמק השווה. אנחנו עם רצון טוב ולכן נמצא פתרון, אין בנינו שום התנגשויות, תפקידי ותפקיד אנשיי הוא לשרת אתכם. לפעמים יש אי הבנות, אבל צריכים להגיע יחד לחקר האמת ולשמור על כבוד המת, ולכן אנו כאן".
 
ראש העירייה הרב יצחק עידן אמר: "הדיון הזה היה מכורח המציאות, ההלכה אוסרת לנתח גופה משום כבוד הנפטר, והמשטרה מבקשת נתיחה כדי להוכיח או לשלול סיבות מוות. ועל כן כדי שלא נראה שוב זעם והפגנות יש חובה להקדים רפואה למכה, ולקיים דיון בזמן שקט ופנוי, כדי שכל צד ישמע את הטענות, יבין, וינסה לעבוד על פי קודים קבועים - בזמן אמת. ואם ישנם שאלות שעולות בזמן אמת, הקמנו צוות מיוחד שידון מול המשטרה באווירה טובה"
ראש העירייה הוסיף: "התרשמתי לחיוב מירון קלדס, מפקד משטרת ראה"ע הנכנס. יש לו רצון להצליח, וללמוד כל נושא, גם אם זה קצת מסובך - היות והוא מגיע מרקע חילוני, ואמור לפקד גם על עיר חרדית כאלעד", אמר עידן.