שבת ז' בסיון תש"פ 30/05/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

בבני ברק משדרגים את מערכת המים

לאחר שנים של תחזוקה לקויה ומערכת מיושנת, יוקם מאגר מים חדש ויונחו קווי מים חדשים

משה שוורץ ז' באב תשס"ט - 28/07/2009 22:39
שדרוג מקיף של מערכת המים העירונית בבני ברק מתבצע בימים אלו באישורו של הרב יעקב אשר, ראש העיר, במטרה להביא לשיפור אספקת המים באזורים השונים ולפיתרונות של תקלות במערכת האספקה.
 
מערכת קווי המים בבני ברק הותקנה לפני שנים רבות, ומעת לעת בוצעו בה תוספות של צנרת, אך עם הגידול המבורך במספר התושבים והצורך בהתמודדות עם קווים ישנים ותוספת חדשים נקבעה תכנית מקיפה ונרחבת של הקמת מאגר מים מרכזי חדש ושילוב קווים חדשים להזנה מאזור צפון העיר.
 
תכנית העבודות הוכנה באגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה ובהכוונה מקצועית של הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף. תכנון הפרוייקט גובש ע"י אינג' שלום דניאל, מנהל מח' המים ומשרד איחוד מהנדסים למים, שבהנהלת מר עמוס רון, מגדולי המשרדים בארץ בתחום זה.
 
בשלב הראשון, הונחו קווי מים חדשים, בגודל של 24 צול, באורך של 2 ק"מ, מכביש "אם המושבות", שבגבול כביש "גהה", שם הם מתחברים למערכת האספקה של חב' "מקורות". עד כה כבר הותקנו קווים בכביש "אם המושבות", רחוב המכבים ורחוב רבי ישראל אבו-חצירא, קידוח לעומק לרוחב רח' ז'בוטינסקי, ובימים אלו ברח' סוקולוב וברחוב אבן-גבירול לכיוון הר הבנים שבמעלה רחוב הרב מימון. עלות עבודה זו היא בסכום של 3,7 מיליון שקלים חדשים. עבודות אלו תסתיימנה בעוד כחודשיים.
 
באחרונה הוחל גם בהכנות לביצוע עבודות הקמת בריכת מים מרכזית, בהיקף של 17,000 קוב ותחנת שאיבה, באמדן כספי של כ- 18 מיליון שקלים חדשים.
 
לצורך זה תוקם בריכה בגובה של 10 מטר, יוקמו קירות מדופנים להגנה סביבתית ויונחו ציוד שאיבה, משאבות, גנרטורים ומערכת פיקוד ובקרה. עבודות אלו תושלמנה תוך כשנתיים, הן תשפרנה את אספקת המים לכלל אזורי העיר, וביחוד לאזור הדרומי ותהוונה רזרבת ביטחון לאספקת מים כללית.
 
התקציבים למטרות אלו הושגו בשיתוף מינהל המים שבמשרד הפנים עם הקמת תאגיד המים "מי ברק", שהיה חלק ממכלול ההסכמים עם המשרד בתחום זה.