יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

פינות מחזור הוקמו ברחבי העיר אלעד

ב"מרכזי המחזור הירוקים" ניתן יהיה להשליך את כל סוגי הפסולת למחזור

משה שוורץ י"ז בתמוז תשס"ט - 09/07/2009 21:16
לאחרונה החל אגף שפ"ע בעיריית אלעד, בפרויקט הקמת "מרכזי מחזור ירוקים", אשר יאחדו את כל סוגי המחזור במתקן אחד.
 
ביוזמת ראש העירייה הרב יצחק עידן, פנה מנהל אגף שפ"ע מר שלומי מלכא למשרד להגנת הסביבה עם תוכנית אב למחזור בראייה ארוכת טווח, וביקש תמיכה תקציבית וסיוע בהקמת מרכזי המחזור. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן נענה לבקשה בחיוב, ואישר 161 אלף שקל לצורך הקמת מרכזי המחזור.
 
"מרכזי המחזור" חדשים וידידותיים, יוצבו בשבועיים הקרובים ברחבי העיר, בהם ניתן יהיה להפטר לא רק מבקבוקי פלסטיק כפי שהיה מקובל עד כה, אלא גם מעיתונים, דיסקי-מחשב, בקבוקים, ואפילו בטריות שיצאו משימוש, מבלי לזהם את הסביבה.
 
בעירייה מציינים את שורת היוזמות הירוקות אותן מוביל ראש העירייה הרב יצחק עידן, אשר מבוצעות לאחרונה וכוללות הקמת מרכזי המחזור, ופינות ירוקות בחצרות בתי הספר.
 
מנהל האגף מר שלומי מלכא הפועל רבות בנושא המחזור, מסר כי "הקמת מרכזי המחזור מהווים את שיאה של פעילות האגף בנושא, כאשר בחודשיים האחרונים נעשתה עבודת תכנון מקיפה. אני משוכנע כי עם השלמת פרישת ה"נקודות הירוקות", תהייה אלעד לעיר מהמובילות בנושא מחזור סביבתי, הן מבחינת היקפי האיסוף והן מבחינת החינוך לאיכות הסביבה".
 
ראש העירייה הרב יצחק עידן אומר, כי מרכזי המחזור שיוקמו הינם חלק ממערך המחזור שמטרתו להקטין את נפח הפסולת המועבר להטמנה. "חשוב שהציבור יבצע את הפרדת הפסולת, כל אחד בביתו יסייע לנו בתחום חשוב זה. ככל שנמחזר יותר נקבל ערכים מוספים נוספים כגון ניקיון סביבתי, חיסכון בעלויות פינוי האשפה וההטמנה. מחזור זה רווח נקי לסביבה נקייה. אני מתכוון להמשיך ולקדם בפועל שורה של תכניות ירוקות נוספות. אנו נמשיך להוביל את חיזוקה של המודעות הסביבתית באלעד בכל המישורים - החל מפעילות חינוכית בשיתוף בתי הספר, וכלה בביצוע הפינות הירוקות בחצרות בתי הספר, הגברת המחזור ואיסוף האשפה, ועוד יוזמות רבות אחרות", אמר.