יום רביעי ג' בחשון תשפ"א 21/10/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

פדיון שבויים בימינו

אחד מהיהודים הנתונים בימינו בבור השביה הוא יונתן פולרד שנכלא בארצות הברית בעוון עזרה ליהודים.

נ. ליברמן ל' בניסן תשס"ט - 24/04/2009 10:00

בשנת ה'תשס"ז-2007 שלחו הרב יוסף שלום אליישיב והרב אהרון לייב שטיינמן מכתב לנשיא ארצות הברית דאז מר ג'ורג' וו. בוש, בבקשה שכנשיא מדינת החסד ישחרר את המרגל הישראלי יהונתן פולארד, אשר חבוש זה למעלה מעשרים שנה בכלא האמריקני.

מכתבם של גדולי הדור נשלח בתיאום עם משרד החוץ הישראלי, והועבר לבוש על ידי נציגי "אגודת ישראל באמריקה" וארגון "ישראל הצעיר".

המכתב, שנשלח מתוך השתדלות במצוות "פדיון שבויים" ו"הצלת נפשות" לא זכה לתגובה מן הצד האמריקני, ויהונתן פולארד עדיין מרצה את עונשו החמור.

במכתב מכתירים גדולי הדור את נשיא ארצות הברית כ"נשיא מדינת החסד", וכך נאמר בו:
"בס"ד שבט תשס"ז. לכב' מר ג' בוש נשיא מדינת ארצות הברית. שלו' רב, הננו פונים לכבודו, כנשיא מדינת החסד ארצות הברית של אמריקה ולבקשו לתת חנינה למר יונתן פולארד אשר נושא את עונשו למעלה מעשרים שנה. בכל הכבוד הראוי".

"ושבו בנים לגבולם...".