יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הלם בגור: המנהל המסור נפטר

ברוך דיין האמת: בחצור נפטר היום (ו') בפתאומיות האברך הר"ר צבי אלימלך פינגרהוט ז"ל. המנוח היה מנהלו המסור של סמינר 'באר מרים' דחסידי גור בחצור. האסון מצטרף לעוד אסונות שאירעו רח"ל במשפחה המכובדת

ישראל אייזן, ו' בתמוז תש"ע - 18/06/2010 12:51
 
ברוך דיין האמת: מהעיר חצור הגלילית בצפון הארץ מגיעה הבוקר (ו') הידיעה הקשה והמרה על פטירתו בפתאומיות של האברך החשוב הרב צבי אלימלך פינגרהוט ז״ל, והוא בן 37 בפטירתו.
 
הרב פינגרהוט ז''ל ניהל ביד רמה את סמינר' באר מרים' בחצור, מאז שאביו הרב ישראל יצחק פיינגהורט ז״ל נפטר. הרב פינגרהוט היה מוכר בכל חסידות גור. הבוקר (ו') כששב מהמקווה לקה בדום לב וכל מאמצי החייאה של כונני 'איחוד הצלה' שהגיעו למקום עלו בתוהו.

הידיעה הקשה על פטירתו התפשטה החל מהבוקר בחסידות גור והכתה בהלם ותדהמה את החסידים.
 
המנוח השאיר אחריו עשרה יתומים ביניהם ילדים קטנים. 

אסון זה מצטרף לאסון נוסף שפקד רח"ל את המשפחה לאחרונה - לפני כשלושה חודשים נפטרה עליו אחותו ע"ה. לפני כשנה הלך לעולמו אביו - ממנו ירש את ניהול הסמינר 'באר מרים'. בשבוע הבא תתקיים בעז"ה שמחה במשפחה בנישואי אחותו של הנפטר.
 
מסע הלוייתו תצא בשעה 13:30 מבנין הסמינר 'באר מרים' אותו ניהל, בדרה לבית העלמין העתיק בצפת. לבקשת רעייתו שתחי' שיקבר קרוב לביתו.
 
 הרופא לשבורי לב ירפא...