יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

קולו של החזן נדם

ברוך דיין האמת: בירושלים הלך לעולמו לאחר מחלה קשה, החזן רבי ניסים שמחוני ז"ל, שהיה מהחזנים האהובים והמוכרים בעולם התורה הספרדי

אוריאל סבן, ב' בתמוז תש"ע - 14/06/2010 17:58
ברוך דיין האמת: הבוקר (ב') נפטר בירושלים החזן נעים זמירות ישראל, רבי נסים שמחוני ז"ל - מהחזנים הבולטים והמפורסמים בעולם התורה הספרדי.

רבי ניסים שמחוני ז''ל, נמנה עם חשובי האברכים בכולל הר"ן והיה תלמיד חכם עצום ובר אוריין, בחייו שימש כחזן בבתי הכנסת 'נצח ישראל', 'ומצפה אריה'.

המנוח ז''ל ניחן בקול מיוחד שחנן אותו הקב''ה לבצע קטעי תפילה ופיוטים, כל מתפלל במחיצתו לא נשאר אדיש למשמע תפילתו הנרגשת. לאחרונה הצטרף כסולן במקהלת 'שחרית', המנחילה את פיוטי בתי הכנסת להמון העם. 

המנוח ז''ל היה חזן מבוקש על ידי מרן הראשל''צ הגר"ע יוסף שליט''א, אשר לא ויתר לשמוע את תפילתו וקריאתו בתורה. בשנים האחרונות סבל ממחלה קשה מאוד, והבוקר למגינת הלב השיב את נשמתו לבוראו.

מסע הלוויתו יצא אחה"צ מבית ההספד בשכונת גבעת שאול בירושלים, בדרכו להר המנוחות בירושלים, שם נטמן למנוחת עולמים.
 
יהי זכרו ברוך!
 1. 1. הוא היה פייטן
  מיקי דדון 15/06/2010 00:35
  ת.נ.צ.ב.ה.