יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד''ה הגאון רבי יעקב ניסן רוזנטל זצ''ל

בשבת הלך לעולמו הגאון הגדול רבי יעקב ניסן רוזנטל זצ"ל שהיה אב"ד חיפה ומגדולי הדיינים מח"ס שו"ת "משנת יעקב". התבטא לאחרונה: "יכול לומר על עצמי שלא ביטלתי רגע אחד"

ישראל אייזן, י"ח באייר תש"ע - 02/05/2010 09:28

אבל בעולם הדיינות: בשבת בבוקר נפטר בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים הגאון הגדול רבי יעקב ניסן רוזנטל זצ''ל אב''ד חיפה. בשנה האחרונה חלה במחלה הנוראה ואושפז מס' פעמים בביה''ח.  רק לאחרונה עבר ניתוח מסובך מאוד שהוכתר בהצלחה, ולפיכך, פטירתו בשבת בבוקר היתה בפתאומיות. המנוח היה בן 86 בפטירתו.
 
הגרי''נ רוזנטל נולד לאביו הרה"ג אברהם דוד רוזנטל זצ''ל בשכונת שערי חסד בירושלים.

כבר בהיותו בגיל 28 - לאחר פטירת הרב יהושע קניאל זצ"ל - מונה לשמש כראב"ד של חיפה, בתפקיד זה כיהן עד שנכנס לתפקיד הרב שאר ישוב הכהן. כמו כן הקים את  קרית ישיבת הגר"א ברחוב הגליל בחיפה וסניפים נוספים, בבני ברק, פתח תקוה, קרית ספר ורמת השרון. המנוח חיבר את ספרו הנודע שו''ת 'משנת יעקב' על הרמב''ם.
 
לאחרונה התבטא באוזני בנו שדבר אחד אפשר להגיד עליו לאחר פטירתו וזה "שלא ביטל רגע אחר בחייו". הותיר אחריו בנים ובנות נכדים רבים הממשיכים דרכו בתורה ועבודת ה' ואת תלמידו המפורסם הראשל''צ והרה''ר רבי שלמה משה עמאר שליט''א.

הלווייתו תתקיים היום (א'), בשעה 11:00 מבית הכנסת הגר"א בשערי חסד, ירושלים, ובשעה 3:00 מביהכ"נ רבי עקיבא רח' רבי עקיבא , חיפה.

  []

מודעת אבל []

מודעת אבל []